فرزین: نظام بانکی در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد مصمم است

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، محمد رضا فرزین در این مراسم که  با حضور  سید عباس حسینی معاون وزیر اقتصاد، اصغر ابوالحسنی قائم مقام بانک مرکزی، محسن کازرونی عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس هیات امنای کمیته امداد،مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد و مدیران عامل بانک ها برگزار شد ضمن اشاره به حمایت همه جانبه نظام بانکی برای پرداخت تسهیلات خرد به مددجویان کمیته امداد گفت: با توجه به سیاست های جدید مالی، تامین مالی  تسهیلات خرد کار دشواری شده است ولی در همه جلسات شورای هماهنگی بانک ها، اولویت اول همه بانک ها تامین مالی خرد و تامین مالی مددجویان کمیته امداد امام خمینی ( ره ) بوده است.

فرزین اظهار کرد:بانک های دولتی در سال گذشته به ۱۵۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد به میزان ۸۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات خرد پرداخت کرده اند.

وی ادامه داد: در پنج ماهه سال جاری به ۴۴ هزار مددجوی کمیته امداد، ۳۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات خرد پرداخت شده است که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۹ درصد رشد داشته  است. این در حالی است که این میزان رشد را در سایر تسهیلات  بانک ها شاهد نیستیم و این موضوع نشان می دهد که سطح پرداخت تسهیلات نظام بانکی کشور به مددجویان کمیته امداد، افزایش یافته است.

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت:تسهیلات خرد تاثیر زیادی روی معیشت مردم دارد و نظام بانکی با وجود دشواری هایی که در پرداخت تسهیلات تکلیفی دارد اما مصمم است که در هر شرایطی تسهیلات مربوط به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) را پرداخت کند.

وی افزود: بانک ملی ایران نیز در حمایت از مددجویان کمیته امداد امام خمینی ( ره) بسیار مصمم است و در کنار تسهیلات خرد پرداختی خود اقدامات متعددی را انجام داده است؛ در زمان شیوع ویروس کرونا و آموزش از راه دور  به تعداد ۲۱۷۰ تبلت برای دانش آموزان مددجوی تحت پوشش این کمیته که روند تحصیلی آنها دچار مشکل شده بود، اعطا کرد.

وی تاکید کرد: این حمایت ها از سوی بانک ملی ایران قوی تر از همیشه، ادامه می یابد.

گفتنی است در این مراسم که به میزبانی بانک ملی ایران برگزار شده بود،عباس شفیعی رئیس هیات مدیره،ناصر شاهباز،حسن مونسان و صمد عزیز نژاد از اعضای هیات مدیره بانک و محمد شیریجیان عضو هیات عامل،مصطفی امیری قادی مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی نیز حضور داشتند؛ از مدیران عامل بانک ها توسط مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) به پاس حمایت های بی دریغشان از مددجویان کمیته امداد امام خمینی( ره)، تقدیر شد.

مدیر عامل بانک ملی ایران در حاشیه این مراسم از نمایشگاه محصولات مددجویان کمیته امداد امام خمینی ( ره) بازدید کرد و با مددجویان به گفت و گو پرداخت.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.