• امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
1

فوق العاده ویژه کارکنان دولت حذف می شود؟

  • کد خبر : 3006
  • ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳
فوق العاده ویژه کارکنان دولت حذف می شود؟
سخنگوی هیات رئیسه مجلس اظهار نظرها درباره حذف فوق‌العاده ویژه کارکنان دولت را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان، سید نظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، حذف فوق‌العاده ویژه کارکنان دولت در مجلس در جریان بررسی لایحه ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری را تکذیب کرد و گفت: پیشنهاد دولت در لایحه مذکور این بود که دولت می‌تواند تا ۳۵ درصد فوق‌العاده ویژه کارکنان تحت پوشش قانون مدیریت خدمات کشوری را افزایش دهد که این موضوع مغایر بند (۱۰) ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری است.

وی افزود: براساس ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری فوق‌العاده ویژه تا ۵۰ درصد تعیین شده است بنابراین مجلس در جریان بررسی لایحه ترمیم حقوق، فوق‌العاده ویژه را «تا ۵۰ درصد» مصوب کرد.

این نماینده مجلس در ادامه اظهار کرد: طی روز‌های گذشته مسئولان سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به شماره ۴۷۳۲۳۹ مورخ ۵ آذر ۱۴۰۱ و برخی مسئولان اجرایی به دفعات مختلف اعلام کرده‌اند که مجلس در جریان بررسی لایحه ترمیم حقوق، فوق‌العاده ویژه کارکنان را حذف کرده است درحالیکه این ادعا نادرست است و مجلس فوق‌العاده ویژه پیشنهادی دولت یعنی «تا ۳۵ درصد» را «تا ۵۰ درصد» افزایش داده است.

موسوی تصریح کرد: از آنجا که برخی دستگاه‌ها، از ۵۰ درصد فوق‌العاده ویژه برخوردار شده‌اند، اما در لایحه پیشنهادی دولت این عدد تا ۳۵ درصد با نظر آن سازمان برای دستگاه‌های اجرائی پیش‌بینی شده بود، مجلس این رویه را ناعادلانه و مغایر با قانون دائمی تشخیص داد بنابراین آن را «تا ۵۰ درصد» افزایش داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس افزود: در این راستا مجلس شورای اسلامی برای کمک به دولت و مدیریت منابع، بر اجرای دقیق بند (۱۰) ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری تأکید کرده به این معنا که دولت می‌تواند تا ۵۰ درصد فوق‌العاده ویژه به سایر دستگاه‌های مشمول پرداخت کند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در پایان صحبت‌های خود گفت: مجلس شورای اسلامی هیچگونه تغییر و جابه جایی در ارقام فوق العاده ویژه انجام نداده و تمامی مباحث مطرح شده در این زمینه در مجلس ثبت و ضبط است که در صورت نیاز ارائه می‌شود.

همچنین حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره این ابهام که آیا مجلس افزایش ۳۵ درصدی فوق‌العاده ویژه کارکنان دولت از جمله معلمان را حذف کرده است، اظهار کرد: در لایحه دولت پیشنهاد شده بود، دولت می‌تواند تا ۳۵ درصد فوق‌العاده ویژه کارکنان تحت پوشش قانون مدیریت خدمات کشوری را افزایش دهد. تنها تغییری که در مجلس به وجود آمد این بود که دولت باید تا ۵۰ درصد فوق‌العاده ویژه را به کارکنان خود اختصاص دهد و هیچگونه بحثی در مجلس درباره اینکه رقمی جا‌به‌جا شود، نبود.

حاجی بابایی افزود: در بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری ذکر شده است، دولت می‌تواند تا ۵۰ درصد فوق‌العاده ویژه را افزایش دهد که ۳۵ درصد افزایش مغایر با قانون بود.

وی در پایان گفت: افزایش حقوق هیئت علمی دانشگاه‌ها با توافق دولت در مجلس مصوب شده است و هیچ ارتباطی به فوق‌العاده ویژه کارکنان ندارد.

لینک کوتاه : https://eghtesadejavannews.ir/?p=3006

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.