قیمت‌های نجومی اقامت در “دبی” برای جام جهانی؛ “پکیج مجلل‌” به‌قیمت ۲۲۴۵۰ دلار!

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، کشور قطر در حالی خود را از تاریخ 30 آبان تا 27 آذر سال 1401 برای میزبانی جام جهانی فوتبال آماده می‌کند که کمبود زیرساخت‌های اقامتی و بسیاری از محدودیت‌های موجود در این کشور ده‌ها هزار تماشاگر این رویداد بین‌المللی را راهی کشورهای اطراف و استقرار در آن می‌کند.

این تماشاگران می‌توانند به‌وسیله خطوط هوایی در کشورهای اطراف در روز برگزاری مسابقات فوتبال کشور متبوع خود عازم شهر دوحه شوند، در رهگذر این موضوع کشورهایی که بیشترین منفعت اقتصادی را از حیث وجود تماشاگران جام جهانی قطر کسب می‌کنند، کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی و عمان است.

در این میان کشور امارات بیشترین امتیاز را در جذب حداکثری تماشاگران این رویداد بین‌المللی خواهد برد. کشور امارات با انجام اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم من‌جمله ساخت هتلی مجلل با 533 اتاق برای تماشاگرانی که این کشور را برای اقامت خود جایگزین قطر کرده‌اند و همچنین اعمال شرایط سهل جهت ورود به این کشور، گوی سبقت را از دیگر کشورهای اطراف ربوده است؛ تا جایی که در ایام برگزاری جام جهانی از هر 90 پروازی که عازم شهر دوحه است، 40 پرواز آن از مبدأ کشور امارات است.

قیمت هر بسته اقامت هتل ارائه‌شده توسط Expat Sport امارات متحده عربی، به مدت زمان اقامت بستگی دارد که هزینه تمام‌شده برای یک بسته 4 شب حدود 1290 دلار، 8 شب اقامت 2580 دلار و بسته 12 شب 3870 دلار است.

علاوه بر آن، گران‌ترین بسته مهمان‌نوازی با احتساب بلیت خصوصی 950دلاری و ارائه خدمات بیشتر شامل صندلی vip در استادیوم، قیمتی برابر با 4950 دلار دارد؛ افزون بر آن مجلل‌ترین پکیج با همان خدمات مذکور به‌انضمام تخصیص وعده ناهار در استادیوم، مبلغ 22450 دلار برای تماشاگران جام جهانی در نظر گرفته شده است.

جام جهانی 2022 قطر , گردشگری | توریسم ,

مدیر اجرایی فرودگاه‌های دبی، “دبی” را دروازه اصلی جام جهانی 2022 عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه میزان ظرفیت اقامتگاه‌های قطر جوابگوی تعداد مسافرانی که برای تماشای مسابقات فوتبال وارد این کشور می‌شوند، نیست، به همین دلیل دبی، میزبان بسیاری از هواداران این رویداد خواهد شد.

کشور قطر حدود 12 سال است که خود را در حالی برای میزبانی از این رویداد بین‌المللی آماده می‌کند که پیش‌بینی شده است حدود 1.2 میلیون نفر برای تماشای مسابقات وارد این کشور خواهند شد که از رهگذر آن سودی بالغ بر 17 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور اضافه خواهد شد.

در این میان قطر برای رفع چالش کلیدی خود یعنی افزایش ظرفیت اسکان مسافران دست به اقداماتی زده است؛ از جمله برپایی بیش از 1000 چادر بیابانی در اطراف شهر دوحه که برخی از آن‌ها امکاناتی مشابه با هتل 5ستاره دارد و همچنین اجاره دو کشتی کروز را با ظرفیت اقامتی 69 هزار نفر در بندر دوحه نیز تدارک دیده است، علاوه بر آن این کشور به‌وسیله تعبیه یک سرویس شاتل منطقه‌ای شهرهای مسقط، ریاض، جده و شهر کویت را به شهر دوحه به‌صورت روزانه متصل می‌کند.

عربستان سعودی و عمان به‌عنوان دو کشور همسایه و مقصدی نزدیک به قطر برنامه‌ریزی‌هایی در قالب برگزاری جشنواره‌هایی به‌منظور جلب هرچه بیشتر تماشاگران این رویداد تدارک دیده است، علاوه بر آن سازمان گردشگری عربستان نیز امتیازی را مبنی بر اعطای ویزای چندبار ورود رایگان به این کشور در صورت داشتن هایا کارت قطر برای مسافران جام جهانی اعمال کرده است.

با این حال وزارت میراث و گردشگری عمان می‌گوید که برگزاری این مسابقات در خاورمیانه و در کشور قطر باعث شناخته شدن و تقویت وجهه گردشگری در منطقه می‌شود که اثرات اقتصادی آن تنها محدود به بازه زمانی برگزاری رویداد نیست.

شلوغ‌ترین بازه زمانی برای کشور قطر در مرحله گروهی مسابقات جام جهانی است که تعداد 4 بازی به‌صورت روزانه در ورزشگاه‌های دوحه و اطراف آن برگزار می‌شود. نزدیک‌ترین ورزشگاه‌های تعبیه‌شده برای انجام مسابقات تنها در فاصله 10دقیقه‌ای نیز از هم قرار دارند؛ در حالی که دورترین استادیوم در فاصله زمانی یک ساعت از دو استادیوم‌ دیگر است، به همین دلیل جام جهانی 2022 قطر فشرده‌ترین جام جهانی از نظر بعد مسافت در طول تاریخ است.

مرحله قبلی این رویداد بین‌المللی در کشور روسیه و در استادیوم‌هایی در 11 شهر این کشور برگزار شد؛ در حالی که برزیل در سال 2014 این مسابقات را در 12 شهر خود برپا کرد.
گفتنی است جام جهانی فوتبال 2026 به‌میزبانی مشترک سه کشور مکزیک، کانادا و ایالات متحده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/+

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.