قیمت دلار امروز 19 فروردین 1402 / اسکناس آمریکایی باز هم در مسیر افزایشی قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، قیمت دلار امروز مسیری نوسانی را پشت سر می‌گذارد، اما به طور کلی تا این لحظه روندی افزایشی داشته است. این اسکناس آمریکایی هفته گذشته تحت تاثیر برخی از اخبار بین‌المللی در فازی کاهشی قرار گرفت و در روز پنجشنبه نیز تا پله چهارم کانال پنجم پیش رفت، اما حالا به ابتدای کانال 51 هزار تومان رسیده است.

کارشناسان با وجود اینکه معتقد هستند قیمت دلار تا یک ماه آینده در حدود فعلی نوسان خواهد داشت، اما روند این اسکناس آمریکایی را تا پایان سال افزایشی پیش‌بینی می‌کنند.

تحربم‌های بین‌المللی علیه ایران، کسری بودجه دولت، افزایش نقدینگی و تورم از دلایل اصلی افزایش قیمت دلار تا به این لحظه بوده‌اند.

قیمت ارز امروز 19 فروردین 1402

قیمت دلار در نرخ‌های مختلف

قیمت دلار نقدی مرکز مبادله از صبح امروز در سایت بازار متشکل ارزی روی عدد 40 هزار و 639 تومان ثبت شده و روندی افزایشی داشته است. قیمت دلار حواله مرکز مبادله هم از صبح امروز همچنان رقم 36 هزار و 945 تومان را نشان می‌دهد.

قیمت دلار نیمایی هم امروز مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بوده است، اما صرافی ملی طبق روال هفته‌های اخیر تا لحظه تنظیم این گزارش قیمت جدیدی منتشر نکرده است.

کاهش قیمت در بازارهای همسایه

با وجود اینکه روند دلار بازارهای همسایه می‌تواند سیگنالی برای قیمت دلار بازار آزاد محسوب شود، بر خلاف روند قیمتی در بازار آزاد ایران، دلار در بازارهای همسایه روندی کاهشی را تا این لحظه پیموده‌ است. اکنون دلار هرات 50 هزار 360 تومان است و دلار سلیمانیه نیز بر روی همین قیمت قرار دارد.

قیمت ارزهای موثر

امروز قیمت اسکناس یورو هم در مرکز مبادله ارز و طلا نسبت به روز گذشته کمی افزایش قیمت داشته و  44 هزار و 346 تومان و یوروی حواله 40 هزار و 315 تومان اعلام شده است. این در حالی است که قیمت یورو در بازار آزاد به حدود 56 هزار و 300 تومان رسیده است.

قیمت درهم نیز اکنون به حدود 13 هزار 950 تومان رسیده است و قیمت دلار درهم 51 هزار 196 تومان محاسبه می‌شود.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.