قیمت دلار امروز 4 اردیبهشت 1404/ روند دلار بعد ماه رمضان تغییر می‌کند؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز قیمت دلار پنجشنبه ۳۱ فروردین در بازار نیمه‌ تعطیل معاملات ارز با کاهش  ۱۷۰ تومانی باز شد و با قیمت ۵۱ هزار و ۵۳۸ تومان در بازار آزاد معامله شد.

قیمت دلار 4 اردیبهشت 1402

روزهای پایانی ماه رمضان و تعطیلات عید فطر بازار ارز را از رونق انداخت. هر چند شرایط چندان فرقی نکرد زیرا بعد از تعطیلات نوروز قیمت اسکناس آمریکایی در کف کانال ۵۰ هزار تومانی نوسان داشت. اما با شروع اردیبهشت معامله‌گران بازار دلار امید دارند رونق به بازارهای مالی برگردد.

بازارهای همسایه در تعطیلات عید فطر هستند و به دلار تهران سیگنال نمی‌دهند از همین رو بازیگران بازار ارز در روزهای باقیمانده از هفته جاری، در انتظار نوسان خاصی برای قیمت دلار نیستند.

برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند به شکل سنتی بعد از پایان ماه رمضان، تقاضا در بازارهای مالی با روند افزایشی همراه می‌شود. بر اساس نمودار تکنیکیِ دلار تهران، این اسکناس در مثلثی گرفتار شده و وقت زیادی برای خروج از این منطقه ندارد.

قیمت دلار در نرخهای مختلف

قیمت دلار نقدی مرکز مبادله، پنجشنبه ۳۱ فروردین با رقم ۴۲ هزار و ۴۵۰ تومان کشف قیمت شد و ۱۴۳ تومان نسبت به روز ماقبل  خود افزایش داشت. در آخرین روز فروردین نیز قیمت دلار حواله نیز با ۱۵۸ تومان افزایش قیمت باز شد و با قیمت ۳۸ هزار و ۵۹۱ تومان کشف قیمت شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بوده است. اما صرافی ملی طبق روال هفته‌های اخیر قیمت جدیدی منتشر نکرده است.

قیمت ارزهای موثر

پنجشنبه ۳۱ فروردین قیمت اسکناس یورو در مرکز مبادله ارز و طلا با ۱۶۵ تومان افزایش، با رقم ۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد. یوروی حواله نیز با قیمت ۴۲ هزار و ۲۷۲ تومان معامله شد. قیمت یورو در بازار آزاد با رقم ۵۶ هزار و ۱۶۷ تومان مبادله شد.

در آخرین روز فروردین قیمت درهم در بازار آزاد با رقم ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان مبادله شد. همچنین قیمت حواله درهم در سایت بازار متشکل معاملات ارز  ۱۰ هزار و ۵۰۸ تومان درج شد و افزایش محدودی داشت. قیمت اسکناس درهم نیز در این مرکز ۱۱ هزار و ۵۵۹ تومان اعلام شد. قیمت دلار درهم نیز ۵۲ هزار و ۶۶۴ تومان محاسبه شد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.