قیمت دلار امروز 6 اردیبهشت 1402 / ارسال سیگنال‌های تورمی به دلار

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز قیمت دلار روز گذشته با روند کاهشی باز شد. این اسکناس آمریکایی با ۱۴۲ تومان کاهش قیمت و با رقم ۵۱ هزار و ۶۰۱ تومان در بازار آزاد مبادله شد.

قیمت انواع ارز 6 اردیبهشت 1402

حرکت رفت و برگشتی قیمت دلار در کانال ۵۱ هزار تومانی به صورت یک روز در میان در فروردین‌ماه پیوسته برقرار بود. معامله‌گران امیدوارند با شروع اردیبهشت قیمت دلار از خمودگی روزهای اول بهار خارج شود. فعلا هفته اول اردیبهشت به جهت تعطیلات عید فطر در بازارهای همسایه اقبال خود را برای تحرك در بازارهای مالی از دست داده است. به همین جهت فعالان بازار ارز معتقدند روزهای باقی‌مانده از هفته جاری آرام سپری می‌شود.

فعالان بازار ارز متقاضیان دلار توافقی را از دست رفته می‌دانند. آنها معتقدند پیچیدگی‌های دریافت دلار سهمیه‌ای، متقاضیان را از صرافت انداخته است. این در حالی است که بازار ارز و دلار همچنان متقاضی دارد و خریداران به هر نحو ممکن از بازار آزاد دلار تهیه می‌کنند.

دیروز نگاه معامله‌گران به بازار ارز از اخبار حمل‌ و نقلی و بالا رفتن جریمه‌های راهنمایی و رانندگی خط می‌گرفت. زمزمه‌هایی در بازار شنیده می‌شد مبنی بر اینکه افزایش کرایه حمل و نقل، بالا بردن ظرفیت تاکسی‌ها از سه مسافر به چهار نفر و بالا رفتن جریمه‌های راهنمایی و رانندگی برای هفته آینده سیگنال صعودی به قیمت دلار می‌دهد. فعالان بازار می‌گویند هفته آینده بازار داغ‌تر می‌شود.

با این وجود تحلیلگران اقتصادی با توجه به تورم موجود معتقدند، آرامش در بازار ارز مقطعی است و افزایشی‌های بازار امید دارند اردیبهشت‌ماه رونق به بازارهای مالی برگردد.

قیمت دلار در نرخهای مختلف

روز گذشته پنجم اردیبهشت ۱۴۰۲ روند قیمت دلار در بازار آزاد و مرکز مبادله، همگرا بود. قیمت ارز آمریکایی در بازار آزاد کاهش ۱۴۲ تومانی داشت و با قیمت ۵۱ هزار و ۶۰۱ تومان معامله شد.

صبح دیروز نیز دلار با قیمت ۴۲ هزار و ۲۱ تومان در مرکز مبادله کشف قیمت شد و ۲۶۹ تومان نسبت به آخرین معامله روز دوشنبه، کاهش قیمت داشت. دلار حواله نیز با کاهش ۹۰ تومانی با قیمت ۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام قیمت شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بوده است.

قیمت ارزهای موثر

قیمت اسکناس یورو نیز در مرکز مبادله ارز و طلا،‌ برخلاف روز دوشنبه چهارم اردیبهشت با کاهش قیمت باز شد. دیروز قیمت اسکناس یورو در مرکز مبادله ارز و طلا با ۶۰۰ تومان کاهش قیمت، با رقم ۴۶ هزار و ۳۳۴ تومان اعلام شد. یوروی حواله نیز با قیمت ۴۲ هزار و ۱۲۲ تومان و کاهش ۳۷۴ تومانی اعلام قیمت شد. قیمت یورو در بازار آزاد با رقم ۵۶ هزار و ۶۲۵ تومان مبادله شد.

روز گذشته قیمت درهم در بازار آزاد ۱۴ هزار و ۳۸۰ تومان اعلام شد و نسبت به دیروز ۲۰ تومان افزایش داشت. اما قیمت حواله درهم در سایت بازار متشکل معاملات با کاهش قیمت باز شد. دیروز این ارز  ۱۰ هزار و ۴۰۱ تومان اعلام شده و کاهش محدودی داشت. اسکناس درهم نیز در این مرکز با قیمت ۱۱ هزار و ۴۴۲ تومان معامله شد. قیمت دلار درهم نیز ۵۲ هزار و ۷۷۴ تومان محاسبه شد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.