قیمت دلار 19 تیر 1402 / بازار بی‌جان ارز قفل شد

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز  دیروز قیمت دلار نوسان کاهشی محدودی داشت و با اختلاف ۵۰ تومانی نسبت به روز شنبه با رقم ۴۹ هزار و ۸۵۰ تومان مبادله شد.

این در حالی است که معامله‌گران بازار ارز معتقدند ثبات نسبی قیمت دلار، موقتی و ساخته دست بازارساز است.

در روزهای گذشته موضوع نشست شورای امنیت سازمان ملل مهمترین رویدادی بود که بازارهای مالی در انتظار برگزاری آن بودند. در پایان این نشست که انتهای هفته گذشته برپا شد بیانیه‌ای درباره اقدامات هسته‌ای ایران، توسط سه کشور اروپایی مطرح شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی فونیکس چین با بیان اینکه هفته‌هاست گفت‌وگوهایی را با سه کشور اروپایی شروع کرده‌ایم، افزود: «گفت‌وگوها ناظر بر این است که بتوانیم از سوء تفاهم‌ها عبور کنیم و در مسیر تعامل و همکاری بهتری قرار بگیریم.»

امیرعبداللهیان اظهار داشت: «این گفت‌وگوها از نروژ شروع شد و اخیراً هم در ابوظبی امارات متحده عربی ادامه پیدا کرد. گفت‌وگوها ناظر بر این است که بتوانیم از سوء‌تفاهم‌ها عبور کنیم و ایران و سه کشور اروپایی در مسیر تعامل و همکاری بهتری قرار بگیرند.»

در ماه‌های گذشته تحلیل فعالان بازار ارز از سفرهای مکرر مقامات ایرانی به کشورهای همسایه، گفت‌وگو پیرامون مسائل هسته‌ای ایران بود. به نظر می‌رسد تعبیر این عده، از گسترش روابط منطقه‌ای درست از آب درآمده و بازارهای مالی در انتظار نتیجه مساعد برای بهبود روابط با کشورهای همسایه هستند؛ البته در حوزه برجام!

قیمت نرخ‌های مختلف

دیروز ۱۸ تیرماه قیمت اسکناس دلار کاهش یک تومانی داشت و با رقم ۴۱ هزار و ۲۵۸ تومان ارائه شد. دلار حواله نیز با رقم ۳۷ هزار و ۵۰۸ تومان عرضه شد و یک ریال کاهش قیمت داشت.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

در آخرین معامله دیروز، یورو در بازار آزاد با قیمت ۵۴ هزار و ۸۴۷ تومان معامله شد و افزایش ۱۰ تومانی داشت. اما قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با افزایش ۳۰ تومانی با قیمت ۴۵ هزار و ۲۵۴ تومان رسید. یوروی حواله نیز با قیمت ۴۱ هزار و ۱۴۰ تومان عرضه شد.

گفتنی است درهم امارات دیروز با رقم ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.در سایت بازار متشکل ارزی نیز قیمت درهم نسبت به آخرین معامله دیروز تغییر نداشت. حواله درهم با قیمت ۱۰ هزار و ۲۱۳ تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۳۴ تومان عرضه شد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.