قیمت سکه پارسیان امروز 14 فروردین 1402

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان ، بر اساس رصد خبرنگار ما از بازار طلا و سکه در امروز دوشنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۲، سکه نیم گرمی پارسیان با قیمت ۱ میلیون و ۴۳۳ هزار تومان فروخته می‌شود.

همچنین قیمت سکه یک گرمی پارسیان در بازار ۲ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان رسیده است. سکه دو گرمی پارسیان نیز در معاملات امروز با قیمت ۵ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان معامله می‌شود.

سکه یک و نیم گرمی پارسیان هم با قیمت ۴ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت دیگر اوزان سکه پارسیان در جدول زیر قابل مشاهده است. (قیمت‌ها به ریال است)

قیمت سکه پارسیان امروز 14 فروردین 1402

نگاه‌ کارشناسان به آینده قیمت طلا و سکه

جواد فلاحیان، کارشناس بازارهای مالی گفت: برآوردها نشان می‌دهد رشد نقدینگی تا حدود ۳۰ درصد در پیش است و همین محرک، قیمت دلار و در نتیجه طلا و سکه را در میان‌مدت به سمت بالا هدایت می‌کند.

علی طباطبایی، دیگر کارشناس بازارهای مالی درباره آینده بازار طلا و سکه گفت: ممکن است در کوتاه‌مدت بازار دوباره فاز کاهشی را تجربه کند، ولی در طولانی‌مدت و تا پایان سال۱۴۰۲، به واسطه رشد قیمت دلار، قیمت طلا و سکه نیز صعودی پیش‌بینی می‌شود. چون‌ فعلا اتفاقی وجود ندارد که بتواند دلار را در مسیر کاهشی قرار دهد مگر اینکه توافق جامع و کاملی انجام شود که آن هم به نظر نمی‌آید در کوتاه‌مدت اتفاق بیفتد.

همچنین میلاد صادقی، کارشناس اقتصادی در تشریح وضعیت بازار طلا و سکه گفته بود: این اقتصاد سیاسی ماست که می‌تواند وضعیت سال 1402 را تشریح کند. اگر بخواهیم از دیدگاه متغیرهای کلان وضعیت امسال را مشاهده کنیم، اقتصاد ایران در سال 1402 با رشد حدود 43 درصدی نقدینگی و رشد اقتصادی منفی مواجه می‌شود. در این شرایط انتظار می‌رود در خرداد امسال دوباره تقاضای پول به بالاترین سطح خود برسد و این به معنای افزایش قیمت و تقاضا برای ورود به بازارهای مالی از جمله طلا و سکه است.

برزو حق‌شناس، کارشناس بازارهای مالی در این زمینه گفت: این روند به احتمال زیاد صعودی می‌ماند، زیرا تورم در کشور نهادینه شده است که شامل دلار و در نتیجه طلا و سکه هم می‌شود. دلار یکی از عوامل جهت‌دهی به طلا و سکه است و انس جهانی نیز یکی دیگر از این عوامل به شمار می‌آید. روند انس جهانی نیز اکنون صعودی شده است.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.