ماجرای تلخ خواهر آرتین/ دختری که یک هفته قبل از عروسی عزادار “پدر، مادر و برادر” شد

 در هنگامه نماز مغرب و عشا و در زمانی که زائران در حرم مطهر شاهچراغ صف اقامه نماز جماعت بسته‌ بودند، ‌ناگهان صدایی مهیب جماعت را نگران و مضطرب می‌کند. صدای فریاد و هیاهوی زنان و مردان و کودکان، شبستان امام خمینی را به لرزه درمی‌آورد، فردی اسلحه به دست، از بدو ورود به حرم شروع به تیراندازی می‌کند.

این تروریست تکفیری وقتی درب شبستان امام خمینی را بسته می‌بیند به‌سمت بالاسر حضرت حرکت می‌کند و پس از ورود به حرم از نگهبان تا زائران را به رگبار می‌بندد و تا چشم کار می‌کند فوجی از خون حرم ‌را در بر می‌گیرد و انگار دیوارها به سرخی آلاله‌ درآمده است و خون گرم، فرش‌های شبستان را رنگین می‌کند.

‌در این حادثه تروریستی از کودک 2ساله گرفته تا زنان و افراد پا به سن گذشته شهید و یا مجروح می‌شو‌ند و محشری در حرم برپا می‌شود‌؛ این حادثه ابعاد تلخ بسیاری داشت از کودکی که پدر، مادر و برادرش را از دست می‌دهد تا مادری که در یک دم هم مادر شهید می‌شود و هم همسر شهید.

متأسفانه ‌در جریان حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ، حضرت احمدبن موسی(ع)، 13 نفر از هموطنان شیرازی به شهادت رسیدند و 30 نفر زخمی و مجروح شدند. ‌

اما با انتشار اعلام اسامی شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ، مشخص شد که تلخی و سوزناکی این حادثه برای آرتین، بسیار بیشتر از سطحی است که او تا به این ساعت متوجه آن شده است و متأسفانه پدر، مادر و برادر آرتین در این حادثه تروریستی جان خود را از دست داده به شهادت رسید‌‌ند.

تلخی حادثه تروریستی شیراز برای همه مردم ایران بسیار زیاد است اما برای خواهر آرتین بیش از همه تلخ است دختری که یک هفته قبل از مراسم عروسی‌اش “عزادار ‌”پدر، مادر و برادرش” شد.

محمد مخبر عصر ‌پنجشنبه‌ در جریان سفر به شیراز که برای اطلاع از روند بررسی ابعاد حادثه تر‌وریستی در حرم شاهچراغ(ع) انجام شد،‌ با حضور در بیمارستان محل بستری مجروحان حادثه تروریستی، از مجروحان و مصدومان این حادثه عیادت کرد و در گفت‌وگو با پزشکان و کادر درمان بیمارستان، در جریان آخرین وضعیت سلامت مجروحان این حادثه و روند درمان آنها قرار گرفت و دستورات لازم را برای رسیدگی به مجروحان صادر کرد.

‌کاوه اشتهاردی دستیار ویژه معاون اول رئیس‌جمهور ‌در‌باره عیادت ‌معاون اول رئیس‌جمهور از مجروحان حادثه تروریستی شیراز در پیامی نوشت: “یکی از تلخ‌ترین لحظات سفر ‌دکتر ‌مخبر به ‌شیراز عیادت از ‌آرتین 5ساله بود که ‌مقابل چشمانش، پدر، مادر و برادر او را به شهادت رساندند.‌، تنها درخواست خواهرش انتقام خون شهدای ‌شاهچراغ بود.”

اما در این دیدار تلخ خواهر آرتین خطاب به مخبر می‌گوید “‌جواب آرتین رو چی بدم، منتظره بره خونه پدر و مادرش رو ببینه، هفته آینده قرار بود مراسم عروسی‌ام برگزار شود‌، پدر و مادرم رفته بودند خرید”.

قصه حادثه تروریستی شیراز تلخی‌های فراوانی دارد این تنها گوشه‌ای از این ماجرای تلخ است، قصه تلخ مادری که جگرگوشه‌اش را در این حادثه غم‌بار از دست داده است یا سه دانش‌آموزی که کنار مضجع شریف شاهچراغ(ع) آسمانی شدند.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.