محمدی: زنگ خطر برای کشتی آزاد به صدا درآمد/ با نفراتی که داشتیم باید به راحتی قهرمان می‌شدیم

سید مراد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی گفت ، در خصوص نتیجه تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار داشت: متأسفانه در قهرمانی آسیا نتیجه خوبی را کسب نکردیم و کشتی‌گیران تیم ملی هم چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روحی در شرایط خوبی قرار نداشتند. نتیجه‌ای هم که گرفته شد اصلا خوب نبود. 

وی در خصوص شرایط تیم ملی گفت: ما باید در حال حاضر شرایط تیم ملی و کشتی‌گیران را بررسی کنیم و نقاط ضعف خودمان را پیدا کنیم. چرا که همه این کشتی گیران در رقابت‌های قهرمانی کشوری چند دور با هم کشتی گرفتند و با شرایط بسیار خوبی که داشتند با یکدیگر جنگیدند. از 57 کیلو گرفته تا 125 کیلوگرم همه با هم مبارزه های بسیار خوبی را داشتند اما در رقابت‌های قهرمانی آسیا هیچ کدام از کشتی‌گیران روحیه جنگندگی نداشتند و از لحاظ بدنی هم به شدت خسته بودند و اصلا شرایط ایده آلی نداشتند. همه اینها به تمرینات و نوع بدنسازی آن ها بر می‌گردد.

محمدی افزود: هرکسی اگر عاقل باشد با نتایج به دست آمده در قهرمانی آسیا متوجه می‌شود که زنگ خطر برای تیم ملی کشتی آزاد کشورمان به صدا در آمده است و باید از خواب بیدار شویم. اگر خوب کار نکنیم کشورهای دیگر از ما سبقت می‌گیرند و ما را جا می گذارند. ما در این رقابت‌ها باخت‌هایی را متحمل شدیم که قابل توجه بود چرا که تیم‌هایی مانند ژاپن، قزاقستان، هند و بحرین با نفرات اصلی خود در این رقابت‌ها شرکت نکردند. در خیلی از اوزان هم کشتی‌گیران مطرح حضور نداشتند. قزاقستان هم با توجه به اینکه میزبان بودند شرایط صد درصدی نداشتند. اینها همه نشان می‌دهد که باید تغییر رویه بدهیم تا در مسابقات قهرمانی جهان شرایط خوبی را داشته باشیم. در مسابقات جهانی روس ها حضور داشته باشند کار بسیار سختی را خواهیم داشت.

سرمربی پیشین کشتی آزاد نوجوانان کشورمان در خصوص شرایط تمرینی فرنگی کاران و آزاد کاران گفت: شرایط برای هر دو تیم ملی یکسان بود اما برنامه کادر فنی‌ها برای آماده کردن کشتی گیران متفاوت بوده است. کاملا از نظر روحی روانی و جسمانی فرق می‌کند. در واقع کادر فنی نفراتی که درون اردو حضور دارند بسیار مهم است و باید همه این نکات را در نظر گرفته شود. متأسفانه آزادکاران شرایط مطلوبی ندارند و برنامه تمرینی اشتباهی را داشتند و به نظر من کادر فنی هم باید دچار یک سری تغییراتی شود تا بتوانیم در آینده به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

وی در ادامه گفت: کشتی‌گیرانی که در این رقابت‌ها حضور داشتند که همه نفرات وزن اول خود در کشور بودند و با قدرت حریفان مدعی خود را کنار زدند و به تیم ملی رسیدند. شما نگاه کنید نفراتی که در ترکیب قهرمانی آسیا حضور داشتد سال ها در تیم‌های ملی ما حضور داشتند و اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم تیم بسیار خوبی را داشتیم. اگر کادر فنی بخواهد فرایند انتخابی تیم ملی را برای نتیجه نگرفتن بهانه کند اصلا قابل قبول نیست و منطقی را هم به دنبال خود ندارد. 

محمدی افزود: همه این کشتی‌گیران قهرمان کشور بودند مگر می‌شود گفت همه چون به فرایند تیم ملی پایند بودیم چنین نتایجی رقم خورد؟ شما نگاه کنید یاسین رضایی همه خوب‌های وزن خود را به جز رضا اطری را شکست داد و به تیم ملی رسید. رضایی، داریوش حضرت قلی که مدعی وزن خودش است را شکست داد. از طرفی حسین ابوذری را هم ببینید به جز یونس امامی همه کشتی‌گیران برتر وزن 74 کیلو حضور داشتند اما او همه را شکست داد و قهرمان کشور شد. ما در تیم ملی نفرات خوبی را داشتیم و اگر این تیم درست آماده می‌شد باید به راحتی قهرمانی آسیا را به دست می آورد.

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان در پایان گفت: ما اگر واقعا می‌خواهیم در کشتی آزاد موفق شویم باید از بزرگان استفاده کنیم و کمک بگیریم اما اگر بخواهیم با رفاقت تیم ملی را اداره کنیم در ادامه راه با مشکل مواجه خواهیم شد. 

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.