مدعی جدید در خانواده کشتی‌گیر ایرانی-ژاپنی؛ آریا یوشیدا ملی‌پوش شد!

به گزارش اقتصاد جوان نیوز در جریان رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ که چند روز پیش در آستانه قزاقستان به پایان رسید، آرش یوشیدا از ژاپن برابر ارشک محبی نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم ایران با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و در ادامه نیز مقابل رقبای خود پیروز شد و مقتدرانه به مدال طلای بزرگسالان آسیا رسید تا نشان دهد حرف‌های زیادی برای گفتن برابر مدعیان آسیایی و جهانی خواهد داشت.

این کشتی‌گیر ژاپنی یکی از ۶ فرزند جواد اسفنجانی کشتی‌گیر سابق ایران است که نزدیک به ۳۰ سال است در کشور ژاپن زندگی می‌کند و تحت مربیگری پدرش موفق شده در سن ۱۹ سالگی بر سکوی نخست آسیا بایستد.

اما آرش که اخیرا قهرمان آسیا شده، تنها فرزند کشتی‌گیر این خانواده نیست. کیوان و امین و آریا و حتی دختر جواد اسفنجانی نیز کشتی‌گیر هستند و زیر نظر پدر در باشگاه تمرین می‌کنند.

مدعی جدید در خانواده کشتی‌گیر ایرانی-ژاپنی؛ آریا یوشیدا ملی‌پوش شد!
آریا یوشیدا کوچکترین فرزند جواد اسفنجانی

هر چند بسیاری از کارشناسان از سبک مبارزه آرش در رقابت‌های آسیایی تمجید کردند اما “آریا” دیگر فرزند جواد اسفنجانی است که ۱۷ سال سن دارد و اخیرا با قهرمانی در رقابت‌های انتخابی تیم ملی نوجوانان ژاپن موفق شد به دوبنده تیم ملی این کشور برسد و قرار است در رقابت‌های نوجوانان قهرمانی جهان در وزن ۵۵ کیلوگرم برای ژاپن مبارزه کند.

به گفته جواد اسفنجانی” آریا”به همراه خواهر دوقلوی خود کشتی‌گیر هستند اما “آریا” با استعدادترین کشتی‌گیر این خانواده شلوغ است و یکی از مدعیان کشتی در آینده خواهد بود.

رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان جهان از ۳۰ مرداد تا ۲ شهریور به میزبانی ورشو پایتخت لهستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.