مشارکت دانش آموزان در مدارس وکانون های فرهنگی وتربیتی باید به حد اعلا برسد

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، «اصغر باقرزاده» در گردهمایی رؤسای ادارات داخلی و معاونان پرورشی نواحی شهر اصفهان اظهار داشت: یکی از اقدامات مهمی که در معاونت پرورشی و فرهنگی در دولت سیزدهم رخ داده است، تقلیل برنامه ها از 264 برنامه به 64 برنامه جلوگیری از صدور بخشنامه‌های پی در پی بوده تا مدیران و معاونان پرورشی بتوانند با تمرکز ویژه به کارتربیت بپردازند چرا که معتقدیم کار تربیت بخشنامه‌ای نیست و نیاز به خلاقیت دارد.

باقرزاده تصریح کرد: مشارکت فعال دانش‌آموزان باید به حد اعلا برسد به نحوی که حتی طراحی فعالیت‌های پرورشی دانش‌آموزان و ارزیابی و نظارت نیز توسط خود دانش‌آموز رخ دهد تا هویت‌بخشی به دانش‌آموزان بیشتر شود.

معاون پرورشی و فرهنگی ادامه داد: در حوزه پرورشی به شدت کمبود نیرو داریم، اما مجوزهایی برای حل این مشکل گرفته‌ایم که به استان‌ها ابلاغ خواهد شد، زیرا باید بهترین‌ نیروها برای حوزه پرورشی جذب شوند.

وی افزود: یقینا آموزش و پرورش و یا حوزه پرورشی به تنهایی نمی‌تواند امر تربیت را انجام دهد و سایر بخش‌ها مانند خانواده، جامعه و سایر دستگاه‌ها و رسانه‌ها باید نقش خود را انجام دهند و سیاست ما نیز در این زمینه انسجام بخشی است.

باقرزاده پیرامون پویش کتابخوانی و کنشگری موسوم به «هیسطوری» ادامه داد: طرح هیس طوری اقدام مثبتی است که دانش‌آموزان پس از مطالعه ۱۵ جلد کتاب ۱۰۰ صفحه‌ای به روحیه‌ای با هویت ملی بالا و استکبارستیز خواهند رسید که تاکنون۱۳۰ هزار نفر در این طرح شرکت کرده‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی بیان داشت: بودجه پرورشی در سال ۱۴۰۱، مبلغ۳۶۰ میلیارد تومان بوده است که با تلاش‌های گسترده این مبلغ در سال جدید به۴۴۰ میلیارد تومان رسیده است که بازهم مبلغ کمی است و در سال های آینده باید افزایش پیدا کند.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.