مقررات هند برای ساماندهی شرط‌بندی آنلاین

وزارت فناوری اطلاعات هند، مقررات پیشنهادی برای سامان‌دهی اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌هایی که در مبادله پول کاربران دخیل هستند، از کازینوها و کارت بازی‌های آنلاین گرفته تا کلوب ورزش‌های فانتزی را منتشر کرد.

ساماندهی شرط‌بندی آنلاین

این مقررات، شامل بازی‌های محبوب و رقابتی مانند بازی فوتبال فیفای شرکت الکترونیکس آرتس که وزارت ورزش بر آن نظارت دارد، نمی‌شود. بازی‌های آنلاین همسو با رشد انفجاری شمار کاربران موبایل در هند، توسعه پیدا کرده و تولد شرکت‌هایی با ارزش بیش از یک میلیارد دلار مانند شرکت «دریم ۱۱ اینک» و «موبایل پریمیر لیگ» را به همراه داشت. اما مصرف‌کنندگان نسبت به فعالیت بازی‌هایی که پول می‌گیرند، شکایت کرده و می‌گویند این بازی‌ها، باعث اعتیاد به شرط‌بندی می‌شوند. شرکت‌های بازی آنلاین یک نهاد نظارتی تشکیل خواهند داد که زیرنظر وزارت فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. تحت پیش‌نویس مقرراتی که از سوی این وزارتخانه منتشر شده است، یک فرد منصوب دولت، در هیات‌مدیره این نهاد خودتنظیم‌گر حضور خواهد داشت. بر اساس گزارش رویترز، این شرکت‌ها، یک مدیر مسوول نظارت بر پایبندی به مقررات منصوب خواهند کرد که با مقامات اجرایی قانون در ارتباط خواهد بود و اجرای تدابیر برای احراز سن و هویت کاربران را تضمین می‌کند. وزارت فناوری اطلاعات این مقررات را در معرض بازخورد عمومی قرار داده و ممکن است تغییراتی در آنها صورت دهد.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.