همایش “سواد رسانه ای، جنگ شناختی و پدافند اقتصادی” در بانک ملی ایران برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در این همایش که حسن کاظمی معاون منابع انسانی، نصرت اله شهبازی عضو هیات عامل و معاون پشتیبانی، محمد نجف زاده معاون امور شعب و بازاریابی منطقه دو، اکبر شبانی رئیس مرکز حراست و روسای ادارت کل حضور داشتند، گفت: تحقق اعتماد که مهم ترین شعار و سرمایه بانک ملی ایران است با اجرای الزامات پدافند غیر عامل حاصل می شود.

وی افزود: مهم ترین کسب و کار یک بانک، ارائه خدمات اعتباری است از این رو اقدامات پدافندی باید به گونه ای باشد که به خدمات اعتباری حداکثر بازدهی را داشته باشد.

عضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی و تحول بیان کرد: موضوعات نظارتی می تواند این اثر پدافندی را در خدمات اعتباری افزایش دهد؛ برای رسیدن به چنین نتیجه ای خدمات اعتباری باید در سه مرحله تخصیص و تامین مالی، در حین تامین مالی و پس از آن پایش شوند.

شیریجیان همچنین بر استفاده از ظرفیت های بلاکچین در نظام بانکی بین الملل و پیمان های چند جانبه برای مراودات بر اساس ارزهای محلی، تاکید کرد.

دکتر وحید شقاقی شهری اقتصاددان و استاد دانشگاه خوارزمی نیز در این همایش، گفت: برای اجرای درست قوانین باید تبیین درستی از مفاهیم آن وجود داشته باشد. مشکل قوانینی مانند بانکداری بدون ربا این است که تعریف ربا شفاف و گویا نیست.

وی با اشاره به معضل خلق پول در نظام بانکی، افزود: تا زمانی که ساختارها اصلاح نشود، مسیر غلط در بانک ها نیز ادامه پیدا می کند.

دکتر سید احمد موسوی صمدی استاد دانشگاه امام صادق (ع) نیز در این همایش با تشریح وجوه مختلف جنگ شناختی به بررسی تاثیر فضای مجازی بر اغتشاش های اخیر پرداخت.

در پایان این مراسم نیز دکتر آسیه حسینی نیکو روانشناس و نویسنده نیز در این مراسم به تشریح انواع رابطه والدین با فرزندان پرداخت و ضرورت رویکرد مناسب نسبت به استفاده کودکان و نوجوانان از رسانه ها را تشریح کرد.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.