واکنش وزیر ارشاد به عدم حضور سینماگران ایرانی در جشنواره برلین/ جشنواره‌ها با موضوعات فرهنگی و هنری، سیاسی برخورد می‌کنند

محمدمهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگاران ، درباره این‌که جشنواره برلین اعلام کرده است پذیرای فیلم‌های ایران و خبرنگاران ایرانی نخواهد بود، این اقدامات را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: جشنواره‌ها با موضوعات فرهنگی و هنری سیاسی برخورد می‌کنند. ادعای‌شان این است که مسائل فرهنگی باید فرهنگی باشند اما در عمل مشاهده می‌کنیم سیاسی‌ترین اتفاقات رخ می‌دهد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما این مسئله را سیاسی می‌دانیم. دوست داریم در مجامع مختلف حضور داشته باشیم و هنرمندان ما حاضر باشند البته این به آن معنا نیست که بخواهیم برای این کار از قواعد و قوانین خودمان تخطی کنیم. کار خودمان را به خوبی انجام می‌دهیم به حوزه فرهنگ و هنر و حوزه اقدامات خودمان کاملا متعهد هستیم.

وی بیان کرد: این رویکرد جشنواره‌ها متاثر از سیاست‌های رسانه‌های متخاصم با جمهوری اسلامی است و ما این رویکردها را نمی‌پسندیم.

اسماعیلی درباره استقبال هنرمندان خارجی و بین‌المللی از جشنواره فیلم و تئاتر فجر بیان کرد: بسیار خوب بوده است، بخش بین‌الملل جشنواره‌مان اعلام خواهد شد. مهمانان بسیار مهمی از کشورهای مختلف هم در جشنواره فیلم فجر حضور خواهند داشت و هم در بخش تئاتر شاهد این هنرمندان خواهیم بود.انتهای پیام/

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.