• امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
1

پایان بورس امروز / هدیه شیرین استیضاح وزیر به بازار سهام

  • کد خبر : 6590
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۸
پایان بورس امروز / هدیه شیرین استیضاح وزیر به بازار سهام
بازار سهام امروز هم روند صعودی خود را ادامه داد و با شتاب بیشتری بالا رفت؛ به نحوی که شاخص کل بورس 40 هزار واحد و شاخص هم‌وزن نیز بیش از 15 هزار پله صعود را تجربه کردند. ناظران بازار، یکی از محرک‌های رشد بورس را استیضاح وزیر صمت و خوش‌بینی صنایع به پایان سیاست‌های ضدتولید وی می‌دانند.

به گزارش اقتصاد جوان نیوز در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس ۴۰ هزار و ۸۶۲ واحد، معادل ۱٫۶۸ درصد بالا رفت و در پله دو میلیون و ۴۷۹ هزار و ۴۱۵ واحد قرار گرفت.

شاخص هم‌وزن نیز روز خوبی را پشت سر گذاشت و ۱۵ هزار و ۵۶۶ واحد، معادل ۱٫۹۴ درصد رشد کرد تا به سطح ۸۱۶ هزار و ۵۲۷ واحد برسد.

شاخص‌های آزاد شناور، بازار اول و بازار دوم هم به ترتیب معادل ۱٫۸۶ درصد، ۱٫۹۴ درصد و ۱٫۳۶ درصد رشد کردند.

تحولات بورس

امروز در بورس نمادهای فولاد، فملی، تاپیکو، وبملت، شبندر، شستا و شتران بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل داشتند. فولاد به تنهایی شاخص کل را چهار هزار و ۷۰۳ پله بالا برد و فملی نیز سه هزار و ۶۸۷ واحد در صعود شاخص کل بورس اثر داشت.

در همین حال، فولاد، شستا، خودرو، خساپا، خگستر، پترول و فملی پرتراکنش‌ترین نمادهای بورسی در معاملات امروز بودند. گفتنی است بورس تهران امروز شاهد معاملاتی به ارزش ۱۸ هزار و ۲۲۹ میلیارد تومان بود.

تحولات فرابورس

امروز شاخص کل فرابورس هم ۵۸۳ واحد رشد کرد و به ارتفاع ۳۰ هزار و ۹۵۴ واحد رسید. در این بازار نمادهای کگهر، آریا، هرمز، وسپهر، صبا، زاگرس و ارفع بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل فرابورس داشتند.

امروز همچنین گدنا، کرمان، خاور، کوثر، دتولید، فرابورس و وسپهر پرتراکنش‌ترین نمادهای فرابورسی بودند. فرابورس امروز شاهد معاملاتی به ارزش ۳۸ هزار و ۶۵۳ میلیارد تومان بود.

ارزش معاملات خرد

امروز بازار سهام شاهد معاملاتی به ارزش ۵۶ هزار و ۷۷۲ میلیارد تومان بود. از این میزان اما ۳۶ درصد معادل ۲۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، سهم معاملات خرد بود. به این ترتیب بازار سهام توانست ارزش معاملات را به عنوان یک فاکتور مهم رونق بازار، همچنان در سطح بالا حفظ کند.

گفتنی است امروز بازار سهام شاهد ورود هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان پول حقیقی بود. روز گذشته نیز بازار سهام تغییر مالکیت دو هزار و ۵۱۰ تومانی حقوقی به حقیقی را تجربه کرده بود.

عملکرد صنایع

امروز اغلب نمادهای خودرویی سبزپوش بودند و رشد را تجربه کردند. این گروه امروز بیشترین ورود پول حقیقی را در میان گروه‌های مختلف ثبت کرد. در همین حال، گروه‌های بانک، فلزات اساسی و انبوه‌سازی شاهد رشد نمادهای خود بودند.

امروز بیش از ۷۹ نماد رشد بالاتر از ۵ درصد را ثبت کردند و ۱۱۱ نماد نیز بین ۴ تا ۵ درصد رشد قیمت داشتند. در همین حال از کل نمادهای بازار، ۱۵۱ نماد در محدوده منفی معامله شدند و تنها ۶ نماد شاهد افت ۴ درصدی و بیشتر بودند.

لینک کوتاه : https://eghtesadejavannews.ir/?p=6590
  • خبرنگار : زینب مختاری
  • سردبیر :
  • منبع : تجارت‌نیوز،
  • 31 بازدید

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.