• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

پایان بورس امروز 25 اردیبهشت 1402 / تعادل به بازار سرمایه بازگشت

  • کد خبر : 6933
  • ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷
پایان بورس امروز 25 اردیبهشت 1402 / تعادل به بازار سرمایه بازگشت
بررسی معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد پس از گام بلند دیروز شاخص کل در خلاف جهت اصلاح، امروز هم نماگرهای بازار سرمایه رنگ سبز به خود گرفتند. همین امر تا حدودی تعادل را به معاملات بورس برگرداند.

به گزارش  اقتصاد جوان نیوز هرچند گام مثبت امروز شاخص کل کوتاهتر از روز گذشته بود، اما همین مثبت بودن دو روزه بازار توانست تا حدودی جو هیجانی روزهای گذشته را کاهش دهد. به طوری که معاملات بازار سهام امروز، هرچند بی‌جان اما با چاشنی منطق همراه بود.

معاملات بورس روز جاری در حالی رقم خورد که شاخص کل در جهت روز گذشته خود گام برداشت؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش ۱۵ هزار و ۴۶۷ واحدی که معادل ۰.۷ درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بنابراین شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون ۳۰۱ هزار واحدی ایستاد.

همچنین شاخص هم‌وزن همسو با شاخص کل رفتار کرد و با رشد ۰.۵ درصدی به سطح ۷۵۲ هزار و ۴۴۱ واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را ۲۰ میلیارد و ۵۷۰ میلیون و ارزش معاملات را ۱۲ هزار و ۲۲۳ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از خروج سرمایه حقیقی‌ها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از خروج ۲۳۲ میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد. این امر نشان می‌دهد حقوقی‌های بازار همچنان درصدد حمایت از بازار هستند.

پایان بورس 25 اردیبهشت

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم ثبهساز، خساپا و وبصادر بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، ثبهساز و وبصادر به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

دکوثر با افزایش ۱۳.۹۵ درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، خمحرکه نیز با افت ۶.۹۹ درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های ثبهساز، حکشتی و بنیرو تعلق گرفت. همچنین سهم‌های حکشتی، وکغدیر و فنوال نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای خساپا، شپنا و خاور خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های ولراز، غگز و گنگین رقم خورد. همچنین کحافظ در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد قاسم بود.

لینک کوتاه : https://eghtesadejavannews.ir/?p=6933
  • خبرنگار : امیررضا سولقانی
  • سردبیر :
  • منبع : تجارت‌نیوز،
  • 77 بازدید

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.