پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن به شرط داشتن رتبه اعتباری مناسب

نعمت الله رضایی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: واحدهای اقتصادی خرد کوچک و متوسط نقش بسزائی در ایجاد اشتغال در کشور دارند؛ به طوریکه بیش از 80% اشتغال کشور توسط این واحدها ایجاد شده است، لذا حمایت از این گونه واحدها علیرغم حمایت از اشتغال، زمینه ساز افزایش تولید در کشور نیز خواهد بود.

وی افزود: در دنیای کنونی رویکرد کشورها بر فناور پایه نمودن امور است؛ صندوق کارآفرینی امید نیز با توجه به اینکه دارای مخاطبانی در پهنه سرزمین ایرانی به ویژه در مناطق روستایی و محروم بوده، ضرورت دارد فعالیت های خود را در بستر فناوری های جدید ارائه نماید به همین منظور در سال جاری پرداخت تسهیلات ضروری و تا پایان تابستان تسهیلات اشتغالزا نیز به صورت غیر حضوری و با سهل ترین تضامین به متقاضیان و واجدین شرایط پرداخت خواهد شد.

رضایی در خصوص آخرین اقدامات صندوق در مناطق محروم به ویژه استان سیستان و بلوچستان، گفت: استان های کم برخوردار از جمله استان سیستان و بلوچستان از مناطق ویژه مورد حمایت صندوق هستند؛ در سال جاری علیرغم اختصاص منابع به استان طبق روال معمول، تفاهم نامه ای جداگانه با استانداری سیستان و بلوچستان به منظور حمایت از طرح های داخلی در منطقه سیستان که با خشکسالی بی سابقه روبه رو بوده، مبادله شده است و براساس این تفاهم نامه به متقاضیان تسهیلات اشتغالزا پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: متقاضیان با مراجعه به استانداری و یا فرمانداری منطقه سیستان می توانند در فرآیند دریافت تسهیلات مربوطه قرار گیرند

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: این صندوق از سال گذشته حمایت از طرح های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داده و طی تفاهم نامهای با معاونت علمی از طرح های واجد شرایط حمایت نموده؛ در سال جاری نیز در فرآیند معرفی طرح ها از دستگاه های اجرائی، طرح های دانش بنیان در اولویت برای پرداخت تسهیلات می باشند.

وی در خصوص نحوه وثیقه گذاری مشتریان در صندوق، افزود: صندوق کارآفرینی امید متناسب با میزان تسهیلات و سرمایه گذاری در طرح های اشتغالزا وثایق و تضامین دریافت می کند؛ لکن در سال جاری وام های پرداختی تا سقف یکصد میلیون تومان به شرط داشتن رتبه اعتباری مناسب بدون ضامن تسهیلات پرداخت می شود و متقاضیان و وام گیرندگان براساس رتبه اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان نیز با چند نفر ضامن می توانند دریافت نمایند.

رضایی خاطرنشان کرد: اخذ تضامین ملکی برای وام های پرداختی بر اساس میزان تسهیلات صورت می پذیرد.

انتهای پیام/

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.