پیش بینی قیمت بیت کوین در سال آینده

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز کیتی استاکتون پیش بینی کرده است که قیمت بیت کوین در سال آینده به پایین ترین سطح خود در دو سال اخیر خواهد رسید. اما پس از هفت ماه، رالی افزایش قیمت خود را آغاز خواهد کرد.

ریزش قیمت بیت کوین تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد؟

کاهش قیمت مشهورترین رمزارز جهان از اواخر سال 2021 میلادی آغاز شده است و به نظر می‌رسد که این ریزش قیمتی ادامه خواهد داشت. طبق پیش‌بینی رسانه بیزینس اینسایدر , بر اساس دیدگاه کیتی استاکتون، انتظار می‌رود که قیمت بیت کوین تا هفت ماه آینده میلادی (حدود تیر 1402)، روند نزولی خود را ادامه دهد و حتی ریزش شدیدتری را نیز تجربه کند. اما پس از گذشت هفت ماه از سال میلادی جدید، رالی افزایش قیمت بیت کوین می‌تواند آغاز شود.

کیتی استاکتون از شرکت مدیریت سرمایه و ریسک فیرلید استراتژی، دلیل این پیش‌بینی را، شیفت منفی قیمت بیت کوین در اندیکاتور مومنتوم (momentum) در افق زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت می‌داند. استاکتون باور دارد که قیمت بیت کوین حتی از قیمت فعلی حدودی 16873 نیز پایین‌تر خواهد آمد.

این تحلیل‌گر فاندامنتال پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین از قیمت ماه نوامبر نیز پایین تر خواهد آمد و به قیمت 13900 سقوط خواهد کرد که به معنی 18 درصد ریزش از قیمت فعلی آن است. استاکتون در این باره گفت:« به دلیل اینکه اندیکاتور مومنتوم در افق بلندمدت همچنان منفی است، من انتظار دارم که قیمت این رمزارز به پایین‌ترین سطح خود در سال‌های اخیر و به قیمت 13900 کاهش پیدا کند.»

🔥 در سرمایکس ثبت نام و احراز هویت کن و 60 هزار شیبا هدیه بگیر!

ریزش بیت کوین و وضعیت بازار رمزارز

چنین کاهش قیمتی برای سرمایه‌گذاران در بیت کوین و با توجه به شوک قیمتی در سال 2022 چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. سه اتفاق بزرگ در سال 2022 بازار رمزارزها را به شدت تحت تاثیر قرار داد. ورشکستگی صندوق پوشش ریسک Three Arrows Capital، ریزش غیرقابل باور رمزارزهای ترا و لونا و ورشکستگی صرافی بزرگ FTX هر سه باعث تعمیق نااطمینانی در این بازار شدند.

در بازار فعلی کریپتو، اعتماد کاربران و فعالان بازار نسبت به صرافی‌های متمرکز نیز از بین رفته است و کاربران نگران تکرار اتفاقی مانند ورشکستگی و بحران نقدینگی صرافی FTX هستند. برای کاهش این نااطمینانی، بسیاری از صرافی‌های رمزارزی، داده‌های اثبات ذخایر خود را در پلتفرم‌های تحقیقاتی مانند کوین‌مارکت‌کپ اضافه کرده‌اند.

ابزار PoR Tracker، نشان دهنده این است که آیا صرافی‌های حاضر در صنعت در رابطه با سطوح نقدینگی خود در هر لحظه از زمان صادق هستند یا خیر. صرافی‌ها مسئول این هستند که تایید کنند استاندارد اثبات ذخیره آنها به طور صحیح اجرا می‌شود یا خیر. این قابلیت می‌تواند باعث شفافیت بیشتری در صنعت رمزارزها شود.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.