چالش قیمت بیت کوین در آستانه سطح 24 هزار دلار

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، فدرال رزرو روز چهارشنبه اعلام کرد که نرخ بهره کوتاه‌مدت، یک چهارم واحد افزایش خواهد یافت. این رقم کمتر از افزایش 0.5 واحدی قبلی در ماه دسامبر بود. گفتنی است، تصمیم آن‌ها به معامله‌گران بیت کوین نشان داد که تورم به اندازه قبل نیست و در حال کاهش است.

پس از نشستی 2 روزه، فدرال رزرو گزارش داد که تورم اندکی کاهش یافته است، اما همچنان نسبتاً در سطح بالایی قرار دارد.

ارزش بیت کوین در چند روز گذشته کاهش قابل توجهی داشت. در حال حاضر، بیت کوین در محدوده 23700 تا 24000 دلار معامله می‌شود. در این گزارش، نگاهی به دلایل بالقوه افت و خیز اخیر قیمت بیت کوین خواهیم داشت.

مطالعه بیشتر:

دست مالباختگان کریپتولند در پوست گردو!

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

در حال حاضر، ارزش این ارز دیجیتال 23752.37 دلار با حجم معاملات روزانه 22 میلیارد دلار و در 24 ساعت گذشته 0.03 درصد کاهش داشته است. این ارز دیجیتال در حال حاضر بالاترین موقعیت را در CoinMarketCap دارد و ارزش بازار آن 444 میلیارد دلار است.

نمودار قیمتی 4 ساعته بیت کوین اخیراً در عبور از مرز 24000 دلار با مشکل مواجه شده و از آن زمان برای آزمایش سطح پشتیبانی 23600 دلار کاهش یافته است.

با توجه به میانگین متحرک 50 روزه، در بازه زمانی چهار ساعته، حمایت بیت کوین در سطح نزدیک به 23500 دلار تشکیل شده است. اگر قیمت به زیر سطح مذکور سقوط کند، به طور بالقوه می‌تواند به قیمت 23300 دلار یا حتی کمتر از 23000 دلار کاهش یابد.

سرمایه‌گذاری در موقعیت‌های بالاتر از سطح 23000 دلار به هدف صعود قیمت به بالای 24000 دلار و 24500 دلار می‌تواند سودمند در نظر گرفته شود. با این حال، اگر قیمت به زیر منطقه حمایت 23000 دلار بازگردد، معاملات فروش سودآورتر خواهند بود.

لیست سیاه آدرس‌های ارز دیجیتال

OFAC، نهاد نظارتی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده برای تبعیت از تحریم‌های این کشور، آدرس‌هایی از بیت کوین و اتریوم را در لیست سیاه خود قرار داد، زیرا به اعتقاد آنها از این آدرس‌ها برای فرار از تحریم‌ها استفاده شده است.

یک بیانیه مطبوعاتی فاش کرد که ایگور زیمنکوف و پسرش جاناتان، بخشی از شبکه گسترده سازمانی هستند که تلاش می‌کنند فناوری دفاعی را به کشورهای خارجی صادر کنند. جاناتان زیمنکوف، شهروند روسیه، به دو آدرس مرتبط با پدرش متصل بود.

طبق وب سایت این نهاد، این شبکه و آدرس‌ها یک واسطه برای دولت روسیه هستند که از آن طریق به صادرات تسلیحات می‌پردازند. بر اساس بیانیه مطبوعاتی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC)، ایگور و جاناتان زیمنکوف مستقیماً با سازمان‌هایی که تحت تحریم‌های اقتصادی مربوط به روسیه قرار داشتند، در تماس بودند.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.