چمران: رژیم کودک کش صهیونیست در سراشیبی سقوط است

به گزارش خبرنگار اقتصاد جوان از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران؛ مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در جریان برگزاری یکصد و هفتمین صحن علنی شورای شهر در ابتدا ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای امنیت به آغاز هفته بسیج و تبریک این روز اشاره کرد و گفت: باید جایگاه بسیج  و عمق بخشیدن به آن در تمام رگه های جامعه و اقشار آن نهادینه شود. 

چمران با اشاره به خدماتی که بسیج و بسیجیان همیشه و در همه بزنگاه ها، بویژه در این ایام ارائه داشتند، اظهار کرد: ما در اتفاقات اخیر و آشوب هایی که ریشه آن در غرب است، متاسفانه شاهد اتفاقات ناگواری در خصوص شهادت مظلومانه افرادی در جای جای کشور بودیم؛ حوادثی که در چند روز گذشته رخ داد، متاسفانه ۱۸ تن از مردم و نیروهای حافظ امنیت در شهرهای مختلف همچون ایذه، اصفهان و مشهد به شهادت رسیدند و نشان دادند که ملت بیدار ما همیشه آماده شهادتند و از این موضوع نمی هراسند.

 وی ادامه داد: دشمن هم بعد از آزمایش کردن روش ها، سناریوها و تاکتیک های مختلف آشوب که به کار بست در مقابل بیداری و هوشیاری مردم شکست خورد، چرا که به دنبال تفرقه بین مردم بود تا با تحریک های پوچ مردم را هیجانی و به میدان اغتشاش بکشاند، که بازهم این تدبیر از سوی مردم موجب شد که این سناریو هم با شکست مواجه شود و دشمنان مایوس شوند. 

چمران با تاکید بر اینکه دشمن بازهم به دنبال تفرقه افکنی از باب ایجاد چالش به مسئله اقتصادی روی آورد تا با تبلیغات برای تعطیل کردن به زور کسب و کارها بتواند به اهداف شوم خود برسد، اذعان کرد: آنها به دنبال ایجاد فشار اقتصادی به بدنه مردم بودند تا زندگی ملت را با چالش جدی مواجه کنند، اما بازهم این مردم هوشیار بودند که توانستند این ترفند شوم را شکست دهند. 

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: شکست های پی در پی منافقین کوردل و دشمنان ایران موجب شد تا آخرین سناریوی خود که مسلح شدن و مردم کشی بود را در دستور کار قرار دهند و همانند سال های ۶۰ روی به کشتن مردم و جنایت علیه نیروهای حافظ امنیت و ملت عزیز آوردند؛ جالب است بدانیم که این سناریوی آدم کشی تحت حمایت رژیم کودک کش صهیونیستی است و این حکومت با یک حمایت آشکارا به دنبال تشویق و تبلیغ آدم کشی و کودک کشی برای رسیدن به اهداف شوم خود هستند و نخست وزیری که خود منفور مردم اسرائیل است و دیگر جایگاه و کارایی حتی در مقابل مردم خود ندارد، برای کشورهای قدرتمندی همچون ایران رجز خوانی می کنند. 

وی با بیان اینکه سران این رژیم در یاوه گویی هایشان مدعی هستند که ایران باید آزاد باشد گفت: ایران آزاد از نظر اینها یعنی ایران در بند آنها؛ دشمنان ایران بدانند که هیچگاه ملت هوشیار نمی گذارند تا این آرزوی شوم محقق شود و این آرزو را به گور خواهند برد. 

چمران ادامه داد: اسرائیل حکومتی محکوم به سقوط است و نشانه های اضمحلال آن سال هاست مشهود شده و این حکومت در حال دست و پا زدن برای بقای خود است که قطعا و حتما نابودی آنان نزدیک است، هرچند برخی کشورهای به ظاهر مسلمان دست بیعت دادند و سفارتخانه هایی هم باز کردند که این حکومت های به ظاهر مسلمان همان هایی هستند که منافق اند و از پشت به مسلمانان جهان خنجر می زنند؛ اما باز هم بدانند که اسرائیل نابود خواهد شد و این نابودی قطعی است.

وی به یاوه گویی های جان بولتون که چندی پیش در ادعایی مطرح شده بود که ما در ۲۲ بهمن سال گذشته جشن آزادی در ایران خواهیم گرفت اشاره کرد و گفت: دیدید که ما در ۲۲ بهمن چندین باره جشن شکست دشمنانمان را گرفتیم، به طوری که در نمونه اخیر در روز ۱۳ آبان حرکت پرشور مردم بیش از سال های گذشته در مبارزه با استکبار جهانی و اعلام بغض و عداوت خود از معاندین، آمریکا و متحدان نمایان شد و این حرکت مهر تاییدی بر این مسئله بود. 

رییس شورای اسلامی شهر تهران اذعان کرد: گویا هنوز دشمنان ما بعد از گذشت ۴۴ سال، انقلاب ما و مردم ما را نشناختند و بدانند که این رفتارهایشان تنها جز نفرت عمومی مردم ایران علیه آنان حاصلی نخواهد داشت و نهان خبیثشان را بیش از پیش آشکار می سازد.

چمران در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص جهاد تبیین اشاره کرد و خاطر نشان کرد: اگر نگاه عمیق به مقوله جهاد تبیین صورت گیرد زمینه فریب جوانان فراهم نخواهد شد و ما دیگر شاهد این نخواهیم بود که برخی ها از روی ناآگاهی همصدا با دشمنان شوند؛ بنابراین همه مسئول آگاه سازی هستیم و باید با عمل به جهاد تبیین مسیرهای تاریک فریب را روشن کرده و باب آگاهی را بگشاییم.

وی در ادامه سخنان خود با گرامیداشت ۲۹ آبانماه روز جهانی کودک اظهار داشت: سلامت روحی، روانی و رشد کودک در کنار تربیت صحیح یکی از مهمترین مسائلی است که باید دنبال کرد چرا که کودکان امروز، مردان و زنان آینده ساز  و نیروهای ارزنده این کشورند. 

رییس شورای شهر در ادامه نطق ابتدای صحن جلسه علنی یکصد و هفتم با اشاره به برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، با آرزوی موفقیت برای تیم ملی فوتبال ایران در این مسابقات اعلام کرد: ما تمام قد از تیم ملی فوتبال کشورمان حمایت می کنیم و امیدواریم تا با برنامه ریزی های درست زمینه موفقیت جوانان ما در این آوردگاه جهانی فراهم گردد؛ جوانان فوتبالیست ما بدانند که حمایت مردم از آنان یک حمایت بی انتهای قلبی است. 

انتقاد رییس شورا از وضعیت ون تاکسی ها

در ادامه مهدی چمران در حاشیه یکصد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در تحویل تاکسی‌ها و ون‌ها گرانی است، اظهار کرد: اتومبیل یک راننده تاکسی یا ون در حال حاضر چقدر خریداری می‌شود؟ پولی که برای خرید خودروی جدید نیاز است، در اختیار رانندگان نیست؛ مقرر شد دولت تسهیلاتی در نظر بگیرد و تاکسی‌ها از فرسودگی خارج شوند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ون‌ها شرایط بسیار نامناسب و فرسوده‌ای دارند، تصریح کرد: از سال ۸۵ ون‌هایی از روسیه خریداری شد که از بین رفته اند و قابل استفاده نیستند؛ در مسیرهایی تردد اتوبوس به صرفه نیست و مسافر چندانی ندارد و ون در این مسیرها بهتر تردد می‌کند.

وی افزود: موضوع فروش و اختصاص تسهیلات به رانندگان در حال بحث است و امیدواریم بتوانیم از دولت کمک بگیریم؛ به طوریکه رانندگان خودروی ون خود را تحویل دهند و ون‌های جدید را تحویل بگیرند و در حمل و نقل عمومی کمک‌حال مردم باشند.

چمران با اشاره به اختلال در سامانه تهران من، خاطرنشان کرد: مشکلات این سامانه پس از هک شدن ایجاد شد و در حال فعالیت برای رفع مشکل هستند و امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه برسند و مشکل برطرف شود؛ ما پیشنهاد کردیم به جای اینکه تمام سامانه‌ها بر روی یک خط باشد، در خطوط مختلف طراحی شوند تا ارتباط با مسائل داخلی شهرداری نداشته باشد.

وی به مشکل بزرگ ورزشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: نرخی که برای ورزشگاه‌ها پیش‌بینی شده شاید یک شوخی باشد، نرخ‌های دولتی وزارت ورزش چندین برابر این نرخ است؛ پیشنهاد ما این است که به نرخ دولتی بازگردیم چراکه با قیمت فعلی کسانی که ورزشگاه را اجاره می‌کنند صرفه اقتصادی ندارند و قیمت بلیت‌ها را افزایش می دهند،سعی ما این است ورزشگاه‌ها برای دانش‌آموزان و دیگر اقشار رایگان و نیم بها باشد؛‌ چند روز اخیر برنامه و بحث داشتیم که در سال آینده چه برخوردی در این زمینه داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: نرخ‌ها باید بر اساس نرخ وزارت ورزش و جوانان باشد و باید ارتباط منطقی در این زمینه شکل بگیرد تا برای کسانی که ورزشگاه‌ها را اجاره می‌کنند به صرفه اقتصادی دست پیدا کنند.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.