چه مهارت‌هایی برای ورود به بازار کار متاورس مورد نیاز است؟

برای مشغول‌ شدن در حرفه‌های حوزه متاورس، نیاز به شالوده‌ای از مهارت‌های تکنیکال، خلاقانه‌ و بیزینسی است. در ادامه به این مهار‌ت‌ها، پرداخته خواهد شد.

مهارت‌های تکنیکال در متاورس

یکی از اصلی‌ترین مهارت‌ها برای ورود به بازار کار متاورس، داشتن فهمی از تکنولوژی است. منظور از مهارت‌های تکنیکال، آشنایی با زبان‌های برنامه‌نویسی مانند پایتون، C ++ و جاوا‌ اسکریپت، ضروری است. دیگر مهارت‌های تکنیکال مورد نیاز، شامل مدل‌سازی سه بعدی، موتور‌های بازی و تکنولوژی‌های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) است.

همچنین، به‌دلیل وابستگی این فضا به تکنولوژی بلاکچین برای ذخیره امن دارایی‌های دیجیتال و معاملات در این فضا، داشتن درکی ازمفاهیم بلاکچین و دنیای ارز‌های دیجیتال نیز ضروری است.

‌نیاز به خلاقیت در متاورس

در کنار مهارت‌های تکنیکال، داشتن خلافیت و نوآوری در این مشاغل از اهمیت بالایی برخوردار است. فرد باید توانایی ساخت محیط‌هایجذاب، داستان‌ها، شخصیت‌ها را در این فضا داشته باشد. داشتن سابقه در مدل‌سازی سه‌بعدی، کارهای گرافیکی و انیمیشن می‌تواندبه فرد در نوآوری و خلافیت در فضای متاورس کمک کند.

متاورس

مهارت‌های کسب‌و‌کار

بهره‌مندی از هوش تجاری و بیزینسی یکی از دیگر مهارت‌های لازم برای ورود به این مشاغل است. این مهارت‌ها به افراد در تبلیغ درستتجربه‌های متاورسی  و همچنین تحلیل اقتصاد‌ در این فضا کمک می‌کنند. مهارت‌های مارکتینگ و توسعه کسب‌و‌کار به دلیل رشد روز‌افزون بخش‌های مختلف متاورس بسیار مورد استفاده خواهد بود.

مهارت‌های ارتباطی

در کنار مهارت‌های پایه‌ای برای ورود به مشاغل حوزه متاورس، مهارت‌های ارتباطی نیز در پیش‌برد پروژ‌ها در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار هستند. توانایی‌ انجام کار‌های گروهی، حل مشکلات و ارتباط با افراد از مهم‌ترین مهارت‌ها هستند.

بروز‌ کردن دانش خود

برای افرادی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند، ضروری است که دانش خود را درباره آخرین تکنولوژی‌های واقعیت مجازی و واقعیتافزوده بروز کنند. شرکت در جلسات و کنفرانس‌های این حوزه، دنبال کردن اخبار و ارتباط با متخصصان متاورس در بروز کردن دانش فرد در این حوزه، کمک خواهد کرد.

مثال‌های مشاغل در متاورس

اگر بخواهیم نمونه‌هایی از مشاغل فعلی مورد نیاز در متاورس را نام ببریم، می‌توان به معمار متاورس، طراح و استایلیست آواتارهای این فضا، مهندس نرم‌افزار AR و VR، طراح بازی‌های سه بعدی و متخصص بازاریابی در این فضا اشاره کرد.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.