گام بزرگ شرکت خودروسازی نیسان برای ورود به دنیای متاورس

به گزارش اقتصاد جوان نیوز، شرکت خودروسازی نیسان به لیست شرکت‌های خودروسازی‌هایی که به دنیای وب3 و متاورس وارد شده‌اند، افزوده شد. در کنار ثبت نشان تجاری برای تعدادی از برندهای نیسان، این شرکت بزرگ قابلیت‌های متفاوتی را برای تجربه تست خودروها در متاورس ایجاد کرده است.

https://tasvir.yektanet.com/media/iframes/Hyt/14tI/1a_A/468f76b3e3104cf3b4a2482e08b91210.html

ورود به دنیای وب3

شرکت خودروسازی مشهور ژاپنی نیسان، یکی از جدیدترین برند‌های خودروسازی است که به دنیای وب۳ و متاورس ورود پیدا کرده است. این شرکت به تازگی چهار علامت تجاری جدید وب۳ را در ایالات متحده آمریکا به ثبت رسانده است. بر اساس اعلام این شرکت، علامت‌های تجاری شامل برند‌ لوکس اینفیتینی (متعلق به نیسان)، برند موتورسیکلت‌ نیسمو و برند نیسان خواهند بود.

ثبت علامت تجاری برای برند‌های ذکر شده که همگی متعلق به نیسان هستند شامل لباس‌های مجازی، توکن‌عای غیرقابل تعویض (NFT)، بازارهای فروش NFT، ماشین‌ها و معاملات این دسته از وسایل در فضای متاورس خواهد بود. پر کردن فرم ثبت علامت تجاری در فضای وب۳، نشان دهنده این است که نیسان قصد دارد کارت‌ها، ماشین‌ها و لوازم جانبی این برند را در فضای وب3 ارائه دهد. این شرکت همچنین برنامه‌هایی برای ارائه انواع مختلف آثار هنری مانند ویدئو‌های آنلاین، موسیقی، عکس‌ها، نقاشی و…. که مربوط به این برند است را دارد.

تجربه رانندگی خودروهای نیسان در متاورس

نمایندگی نیسان ژاپن در هفته گذشته خبر از ارائه تجربه‌ خاصی از رانندگی با خودرو‌های نیسان را به کاربران ارائه کرد. طبق اعلام این شرکت در ۸ مارچ سال جاری میلادی، نیسان با برنامه آزمایشی سه ماهه، به مشتریان خود امکان بازدید از فروشگاه مجازی خود Nissan Hype Lab با گوشی همراه و لپ تاپ را خواهد داد. در این فروشگاه/ آزمایشگاه مجازی، مشتریان امکان بررسی، دریافت مشاوره و تست خودرو‌های نیسان را در متاورس خواهند داشت. این شرکت در طی برنامه آزمایشی، روش‌های فروش جدید برای خودروهای خود را نیز بررسی خواهد کرد.

آزمایشگاه متاورس نیسان
تجربه خرید خودرهای نیسان در فروشگاه مجازی

این برنامه آزمایشی از ۸ مارچ تا ۳۰ جون سال جاری میلادی ادامه خواهد داشت و کاربران می‌توانمد در تمامی ساعات هفته از این فروشگاه مجازی بازدید کنند. همچنین پس از تصمیم‌گیری درباره مدل خودرو، کاربر می‌تواند سفارش خرید خودرو را ثبت کند و قرارداد خرید را از طریق دفتر مجازی فروشگاه مجازی نیسان تکمیل کند. همچنین، کاربران این فروشگاه مجازی امکان ساخت آواتر شخصی‌سازی خود را خواهند داشت و در ساعت‌هایی خاص امکان تعامل با فروشندگان مجازی فروشگاه برقرار خواهد شد.

نیسان در متاورس

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.