گزارش بورس امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

بورس امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ در حالی کار خود را آغاز خواهد کرد که شاخص کل بورس سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ در نهایت با افزایش ۳۰۱۹ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۴۵۱ هزار و ۹۴۲ واحد آرام گرفت.

خبرهای مهم برای بورس امروز:

۱- گروه صنعتی ایران خودرو برای عرضه خودرو در بورس_کالا اقدام کرده که در نخستین گام، بخشی از تولیدات دو مدل هایما S ۵ و S ۷ از این طریق به فروش خواهد رسید.
۲- رئیس سازمان بورس گفت:شاید یک شاخص جدید منتشر شود تا قابل اتکا و نشان دهنده حال و روز بهتر بازار باشد.
۳- مالیات بر ارزش افزوده همه کالا‌هایی که در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس‌های کالایی کشور پذیرش و معامله می‌شوند، مشمول نرخ صفر مالیاتی است.
۴- قیمت جهانی غلات کاهش یافت.
۵- سازمان امور مالیاتی از محاسبه نرخ مالیات صفر درآمد بیمارستان‌ها، هتل‌ها و مراکز اقامتی و تفریحی تا ۵ سال از زمان صدور پروانه بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم خبر داد.
۶- بانک مرکزی: تمام کارتخوان‌ها تا پایان هفته دارای پرونده مالیاتی می‌شوند
۷- شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان، شتوکا، افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی از مبلغ ۱۵ میلیارد تومان به ۳۷.۵ میلیارد تومان نزد مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید.
۸- این هفته اولین ثبت سفارش رسمی واردات با رمزارز به ارزشی معادل ۱۰ میلیون دلار با موفقیت صورت پذیرفت.
۹- نسبت تسهیلات غیرجاری در نظام بانکی کشور تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۶/۷ درصد است و نسبت تسهیلات غیرجاری ۳۷/۸ درصدی بانک دی معادل ۵/۶ برابر میانگین آن در نظام بانکی است.
۱۰- افزایش ۴۳.۴درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی تهران در یک سال گذشته / سیمان ۶۹.۷ و آهن آلات ۱۸.۲درصد گران شدند.

صف های خرید و فروش در پیش گشایش

تعداد نماد‌های در صف خرید: ۳۲ نماد | ارزش صف‌های خرید: ۹۵ میلیارد تومان

تعداد نماد‌های در صف فروش: ۳۸ نماد | ارزش صف‌های فروش: ۱۶۸ میلیارد تومان

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.