گزارش دی ماه شاپرک بدون سهم تعدادی تراکنش‌ PSPها

مستند حاضر، گزارش شماره 91 شاپرک است که به منظور اطلاع رسانی در فضای پرداخت الکترونیک کشور و با هدف کمک به فعالان حوزه پرداخت الکترونیک در عرصه های تصمیم گیری و اجرایی منتشر شده است.

در آخرین گزارش شاپرک که مرتبط به دی ماه 1401 است، دیگر خبری از سهم تعدادی تراکنش‌های شرکت‌های پرداخت نیست و فقط سهم مبلغی تراکنش این شرکت‌ها بررسی شده است.

این اقدام می‌تواند شروعی بر پایان رقابت ناسالم شرکت‌های پرداخت در سهم‌خواهی از تعداد تراکنش‌های پرداخت باشد.

گفتنی است بر اساس این گزارش در شاخص سهم مبلغی شرکت “به پرداخت ملت” با اختصاص سهم 20.22 درصدی از مبلغ تراکنش ها،بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. در این ماه اختلاف سهم مبلغی شرکت “پرداخت الکترونیک سامان” – دومین شرکت بازار – با این شرکت حدود 3 درصد است.
مقایسه شکل پایین با شکل مشابه در گزارش آذر ماه سال 1401 حکایت از آن دارد که در این مولفه جایجایی بین دو شرکت”پرداخت الکترونیک سداد” و “پرداخت الکترونیک پاسارگاد” رخ داده است.

گزارش دی ماه شاپرک

برای مطالعه گزارش کامل دی ماه شاپرک کلیک کنید.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.