یوزهای ایرانی کولاک کردند ؛ ایران 2 – ولز 0

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز، دو تیم ایران و ولز در جریان مرحله دوم رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر ظهر امروز به مصاف هم رفتند. این بازی در حالی راس ساعت 13:30 دقیقه در ورزشگاه احمد بن علی قطر آغاز شد که هر دو تیم زخم خورده هستند و نتوانسته‌اند آنطور که می‌خواستند از دیدار اول‌شان بهره‌ای ببرند.

ایران در پنج بازی اخیر خود دو باخت یک تساوی و دو برد را در کارنامه دارد اما این آمار برای تیم ملی ولز سه باخت و دو تساوی است.

تیم ملی ایران با ترکیبی از بد شانسی، عدم تمرکز و البته بازی بسیار بد، با نتیجه 6 بر 2 از انگلستان شکست خورد و حواشی بسیاری برایش به وجود آمد.

و اما تیم ملی ولز با وجود بازی هوشمندانه نتوانست سه امتیاز بازی نخست در مقابل آمریکا را بدست آورد و نهایتا به تساوی یک بر یک رضایت داد. بنابراین به نظر می‌رسد هر دو تیم برای نتیجه‌ای بهتر از آنچه از بازی نخست دشت کردند، پا به میدان گذاشته‌اند.

نیمه اول

سوت این بازی را ماریو اسکوبار داور گواتمالایی راس ساعت به صدا درآورد.

در دقیقه 3 شوت نکو ویلیامز از بالای دروازه حسینی به بیرون رفت.

یک و دوی سردار آزمون و طارمی در دقیقه هفت سردار را در موقعیتی شوتزنی قرارداد اما شوت مهاجم ایران کم جان بود.

سانتر عالی رابرتز در دقیقه 12 بهترین موقعیت بازی را خلق کرد و ضربه کیفر مور توسط حسین حسینی مهار شد.

در دقیقه 15 اشتباه خط دفاعی ولز سبب شد قلی‌زاده با سماجت توپگیری کند و با سردار آزمون یک و دو کند. سردار آزمون پاس نهایی را برای قلی‌زاده فرستاد و دروازه ولز باز شد اما کمک داور ویدئویی گل ایران را به دلیل آفساید رد کرد.

موقعیت خوب برای ولز در دقیقه 19 روی دروازه ایران به وجود آمد اما حسینی توپ را مشت کرد.

حرکت خوب ویلیامز در دقیقه 37 از سمت چپ که با ایستادگی رامین رضاییان نتوانست کار خود را تکمیل کند.

ایران و ولز

در دقیقه 42 کرنر ولز از سمت چپ ارسال شد و سید حسین حسینی با خروجی موفق توپ را جمع کرد‌.

در دقیقه ۲+۴۵ ارسال خطرناک عزت اللهی به محوطه شش قدم موقعیت خوبی را برای سردار خلق کرد اما تکل آزمون به توپ نرسید و این موقعیت نفس‌گیر به بیرون رفت.

نیمه دوم

45 دقیقه دوم با سوت داور آغاز شد.

بهترین فرصت‌های ایران در دقیقه 52 به دست آمد. فرار سردار آزمون او را در موقعیتی عالی قرار داد و ضربه او به تیرک سمت چپ هنسی برخورد کرد. در برگشت فرصت به قلی زاده رسید که شوت او از پشت محوطه هم در عین ناباوری به تیرک سمت راست دروازه‌بان ولز خورد.

ایران و ولز

مهدی طارمی در دقیقه 64 با پاس عزت اللهی وارد محوطه شد اما شوت او پس از برخورد به مدافعین ولز راهی کرنر شد.

در دقیقه 71 ایران روی کار تیمی توپ را با ارسال به محوطه ششم رساند اما ضربه سر طارمی شدت لازم نداشت.

فرصت عالی برای ایران در دقیقه 73 که شوت عزت اللهی با شیرجه استثنایی هنسی راهی کرنر شد تا سعید افسوس بزرگی بخورد.

ایران و ولز

در دقیقه 84 فرصت خطرناک برای ولز که شوت بن دیویس را حسینی با واکنشی خوب به کرنر فرستاد.

فرار مهدی طارمی روی پاس علی کریمی سبب شد او در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما هنسی در دقیقه 84 طارمی را با خطایی سنگین سرنگون کرد و داور به دروازه‌بان ولز ابتدا کارت زرد نشان داد اما با بررسی صحنه و کمک گرفتن از  VAR با کارت قرمز به سوی گلر ولز برگشت تا این تیم ده‌نفره شود.

در دقیقه 89 شوت عالی مهدی ترابی به طور میلیمتری از بالای دروازه به بیرون رفت تا نفس‌ها در سینه حبس شود.

نهایتا این بازی با گل‌های زیبای روزبه چشمی و رامین رضاییان در دقایق پایانی بازی به پایان رسید تا یاران کی‌روش به صعود به دور بعد جام جهانی قطر امیدوار شوند.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.