یک تغییر در معاملات ربع سکه بورسی

از سه‌شنبه هفته قبل دور دوم عرضه ربع سکه توسط بانک مرکزی در بورس کالا آغاز شد. بر این اساس اعلام شد که  ۴۵۰ هزار ربع سکه طلای بهار آزادی به مدت ۱۰ روز کاری از طریق بورس کالای ایران توسط بانک مرکزی عرضه ‌می شود که تا کنون هفت روز آن گذشته است.

بنابراین، حجم عرضه به میزان مانده دارایی سکه طلای ربع بهار آزادی متعلق به بانک مرکزی در نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی خزانه بانک رفاه کارگران با نام ربع سکه ۰۳۱۲ رفاه (ن) و نماد (سکه ۰۳۱۲ ن ۰۶) است که از روز عرضه تا امروز  با دامنه نوسان مثبت و منفی ۱۰۰ درصد میانگین قیمت موزون معاملات قابل معامله بود.

اما طبق اطلاعیه بورس کالا، امروز و یکشنبه هفته آینده دامنه نوسان ۳۰+/- درصد قیمت پایانی نماد در روزکاری قبل نماد مذکور (طبق مقررات دامنه نوسان قیمت توسط عرضه کننده تعیین می‌شود) است.

معاملات گواهی سپرده کالایی این نماد به صورت ثبت سفارش انجام می‌شود. بدین منظور دوره ثبت سفارش خرید از ساعت ۹ صبح شروع می شود و تا ساعت ۱۳ ادامه دارد.

متقاضیان توجه داشته باشند که در این دور قیمت توسط بانک مرکزی تعیین نمی‌شود و اگر یک متقاضی قیمت ربع سکه را بالاتر از قیمتی که تعیین شده ثبت کند کالا را با آن قیمت خواهد خرید.

انتهای پیام

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.