۱۰۰درصد جرایم مالیاتی بخشوده می‌شود

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی به مناسبت دهه فجر تا پایان بهمن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با حضور در میز خدمت مالیاتی در مسجد امام خمینی(ره) بازار بزرگ تهران در گفت ‌و گو با مراجعان از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی به مناسبت دهه فجر تا پایان بهمن خبر داد.

محمدهادی سبحانیان گفت: پیش از این، بخشنامه بخشودگی جرائم مالیاتی و عوارض و جرائم عدم انجام تکالیف تا سقف ۱۰۰ درصدی به مدیران کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ شد و هم اکنون بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم قابل بخشش به همکاران سراسر کشور اعلام می شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، برپایی و استقرار میز خدمت و تقویت حضور میدانی برای رفع مشکلات اصناف و اتحادیه ها در دوره تحولی نظام مالیاتی را به عنوان الگوی مصداقی در چارچوب رویکرد تکریم مؤدیان و در راستای تسریع و تسهیل امور فعالین اقتصادی دانست که با استقبال بسیار خوب اتحادیه‌ها و صنوف و مودیان مالیاتی روبرو شده است.

سبحانیان تصریح کرد: یکی از دغدغه های فعالین صنفی، افزایش میزان معافیت اصناف و مشاغل بود که با همراهی و همکاری مجلس شورای اسلامی رشد قابل توجهی کرده است، به طوری که از ۴۷ میلیون تومان سال جاری، به ۱۴۴ میلیون تومان برای سال آینده افزایش یافته است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: بسیاری از اصناف و مشاغل، اسناد و مدارک نداشتند و زمانی که ماموران سازمان امور مالیاتی به آنها مراجعه می کردند، صورتحسابی برای خرید نداشتند که برایشان اعتبار لحاظ شود؛ با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی و موافقت مجلس در لایحه بودجه با لحاظ ضریب ارزش افزوده، کاهشی برای پرونده هایی که در سنوات گذشته باز بوده، جمع بندی و دغدغه بسیاری از اصناف و مشاغل حل می شود.

بر اساس این گزارش میز خدمت در طلیعه دهه فجر انقلاب اسلامی و در راستای رویکرد تعاملی، مودی مداری و استمرار همکاری و تعامل نزدیک نظام مالیاتی با اتحادیه ها و اصناف با حضور جمع زیادی از فعالان صنفی بازار وکسبه و تجار صنف های مختلف برگزار شد و مودیان مالیاتی و اعضای اصناف فعال در بازار بزرگ تهران با مراجعه به محل برگزاری این میز خدمت، بی‌واسطه با رئیس کل سازمان امور مالیاتی دیدار و موضوعات و مشکلاتی مالیاتی خود را حل و فصل کردند.

واحدهای صنفی ۲۲ اتحادیه صنفی شهر تهران در محدوده بازار بزرگ قرار دارند که سازمان امور مالیاتی با برگزاری میزهای خدمت، بسیاری از مشکلات و مسائل مالیاتی این مودیان را مرتفع ساخته است

منبع : ایرنا

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.