۳ راه ایجاد انگیزه در کارکنان دورکار

ارتباط موثر برقرار کنید

در نبود ارتباط چهره به چهره، ممکن است توجه به پیام­های مهم کم شود. استفاده از پلتفرم­های همکاری همچون «اسلک»، «تیمز» یا «ماندی دات کام» می­تواند انتقال پیام­های داخلی را تسهیل کند. بدین ترتیب پیام­های مهم کاری در آنجا ثبت می­شوند.

بین کار و زندگی شخصی تعادل ایجاد کنید

وقتی کار شما به عنوان یک مدیر یا یک کارمند تنها در یک لپ­تاپ خلاصه شده باشد، تعیین مرز بین زندگی حرفه­ای و زندگی شخصی دشوار می‌شود. داشتن یک برنامه زمان­بندی با هدف تفکیک زمان انجام وظایف کاری و وظایف زندگی شخصی، می­تواند به دیگران هم کمک کند تا بدانند شما در چه زمانی مشغول انجام چه کاری هستید.

برای تشکیل تیم اولویت قائل شوید

دورکاری می­تواند باعث انزوا شود و میزان این احساس منفی، تعیین­ کننده مدت ماندگاری انگیزه در کارکنان است. لازم است مدیر، زمان و فضایی را برای ایجاد حس دوستی و گپ و گفت با کارکنان ایجاد کند. این می­تواند شکل­های مختلفی داشته باشد، از اختصاص زمان ۱۵ دقیقه­ای در آغاز هفته برای تشکر و قدردانی از همکاران گرفته تا دورهمی­های طولانی­تر در ساعات خارج از کار.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.