بانک‌هایی که بخشی از وام را بلوکه کرده‌اند به هیئت انتظامی معرفی می‌شوند

درباره بخشنامه جدید بانک مرکزی و بلوکه کردن بخشی از وام اظهار کرد: مردم می‌توانند بانکی که بخشی از مبلغ وام را بلوکه کرده است را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات به صورت تلفنی و الکترونیکی اعلام کنند و همکاران ما تمام موارد را بررسی می‌کنند.

بانک‌هایی که بخشی از وام را بلوکه کرده‌اند به هیئت انتظامی معرفی می‌شوند

وی افزود: درباره این بخشنامه دو نکته وجود دارد؛ یکی اینکه بانک‌ها نباید از محل تسهیلات مبلغی را بلوکه کنند. نکته دوم این است که برخی بانک‌ها از محل دیگری به جز محل تسهیلات مبالغ و وجوه نقدی را بلوکه می‌کردند که با بخشنامه جدید، در مجموع دریافت وثیقه نقدی برای پرداخت وام را ممنوع کردیم.

معاون نظارت بانک مرکزی با بیان اینکه اگر درصدی از اصل مبلغ وام بلوکه شده باشد، بانک مرکزی حتما برخورد می‌کند، گفت: در این زمینه، همکاران ما تا وصول نتیجه پیگیری خواهند کرد و بانک مرکزی بانکی را که بخشی از وام را بلوکه کرده باشد، به هیئت انتظامی معرفی خواهد کرد.

سروش در پایان تاکید کرد که وثیقه هیچ وامی در شبکه بانکی در سال ۱۴۰۱ نمی‌تواند وجه نقد و سپرده باشد.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.