بلومبرگ: بیت کوین به ۵۰۰ هزار دلار خواهد رسید!

 «مایکل نووگراتز» سرمایه دار بزرگ و از نهنگ‌های بیت کوین در بازار، طی سخنانی مدعی شد که قیمت این رمزارز به ۵۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، نووگراتز همچنین زمان لازم برای افزایش قیمت بیت کوین به میزان یاد شده را دستکم پنج سال دانسته و دلیل در نظر گرفتن این مدت زمان را نیز، ادامه سیاست افزایش نرخ بهره بانکی توسط فدرال رزرو دانست که دلار را به رقیبی برای سرمایه گذاری در برابر بیت کوین تبدیل ساخته است.

نووگراتز که این سخنان را در گفتگو با نشریه بلومبرگ مطرح می‌کرد، با تشبیه بانک مرکزی آمریکا و سایر بانک‌های مرکزی به عنوان ابر قدرت‌های سیستم مالی در جهان، تاکید کرد که سیاست‌های آن‌ها مانع از افزایش قیمت بیت کوین به ۵۰۰ هزار دلار تا پنج سال آینده می‌شود.

این در حالیست که با ریزش شدید قیمت بیت کوین و همچنین ضربات متمادی وارد آمده به میزان اعتماد پذیری بازار رمزارز‌ها که با فروپاشی ترا و ۳ AC آغاز شده و همچنان نیز با فروپاشی صرافی FTX ادامه یافته، منجر به ایجاد بدبینی گسترده در میان سرمایه گذاران در این بازار شده و تاکنون نیز بسیاری از آن‌ها از بازار خارج شده اند.

با اینحال، طرفداران ارز‌های دیجیتال معتقدند ریزش‌های کنونی امری کاملا طبیعی بوده و حتی با حذف شرکت‌های ضعیفی، چون ترا، منجر به یکدست‌تر شدن و ارزشمند شدن بیشتر پروژه‌های قوی در این بازار خواهد شد.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.