بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان؛ فقط کج‌اندیشان، نمادهای تربیت را تحریم می‌کنند

به گزارش خبر گزاری اقتصاد جوان نیوز : شورای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان کشور در بیانیه‌ای در پی تحریم وزیر آموزش و پرورش توسط اتحادیه اروپا اعلام کرد: با خبر شدیم اتحادیه اروپا، وزیران آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت آیت‌الله رئیسی را در لیست تحریم قرار داده است.

اتحادیه اروپا با این تحریم نشان داد مسائل هسته‌ای و موشکی و نظامی بهانه‌ای بیش نیست و گفتمان تمدن‌ساز جهان شمول انقلاب اسلامی و اندیشه‌های نوع دوستی و ظلم ستیزی و عدالت محور جمهوری اسلامی ایران برای آنها مانع جدی است.

آنها جایی را نشانه گرفته‌اند که خاستگاه پیشرفت علمی کشور و مبنایی برای شکوفایی استعدادها و اندیشه‌های ناب انقلابی و دینی و نهادی بزرگ برای نقش بر آب کردن نقشه‌های استعماری آنان است.

دولت‌هایی که قرآن سوزی را نماد آزادی دانسته ولی برای کوچکترین مخالفت با هولوکاست، مجازات قائل شده‌اند با چه آبرویی از حقوق بشر  من درآوردی خود دم می‌زنند؟

کشورهای اروپایی که با آمار فزاینده آزار و اذیت جنسی زنان روبه‌رو هستند و نمادهایی از انحطاط فرهنگی مانند برده‌داری جنسی رواج دارد باید به فکر جلوگیری از سقوط فرهنگی جامعه خود باشند.

فقط کج‌اندیشان، نمادهای تربیت، فرهنگ، آموزش و هنر را تحریم می‌نمایند؛ یقینا کنار گذاردن سند وابستگی فرهنگی ۲۰۳۰ و اقدام برای اجرای سند تحول بنیادین آنها را آزرده ساخته است تا وزیر آموزش و پرورش ایران را تحریم نمودند.

این اقدام پست و ضد حقوق بشری اتحادیه اروپا محکوم به شکست است و این تحریم، حقانیت اولویت دادن به برنامه‌های بنیادین تحولی و  انقلابی در آموزش و پرورش را به جهانیان نشان داد و ما فرهنگیان برائت و بیزاری خود را این اقدام سخیف اتحادیه اروپا اعلام میداریم.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.