بیت کوین به ۳۰ هزار دلار رسید/ بالاترین قیمت در ۱۰ ماه گذشته!

در 30 روز گذشته، بیت کوین افزایشی نزدیک به 46 درصدی را ثبت کرد و در 11 آوریل به بالاترین سطح خود در 10 ماه گذشته رسید.

بیت کوین به ۳۰ هزار دلار رسید/ بالاترین قیمت در ۱۰ ماه گذشته!

نمودار قیمت بیت کوین 24 ساعته

برخی از تحلیلگران پیش بینی کردند که سطح 30000 دلاری بیت کوین ناپایدار است زیرا نبرد فدرال رزرو با تورم ادامه دارد. علاوه بر این برخی دیگر از معامله گران منتظر گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در 12 آوریل هستند.

از هفته گذشته، شاخص ترس و طمع کریپتو به طور محکم در قلمرو (طمع یا Greed) قرار گرفته است، در آخرین به روز رسانی 11 آوریل این شاخص امتیاز 68 از مجموع 100 امتیاز را نشان می دهد.

بیت کوین به ۳۰ هزار دلار رسید/ بالاترین قیمت در ۱۰ ماه گذشته!

شاخص ترس و طمع بازار کریپتو همینک نشان دهنده طمع در بازار است

هدف شاخص ترس و طمع کریپتو امتیاز دهی به احساسات معامله گران و سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال و نشان دادن آن است که بالاترین امتیاز آن 100 است.

این شاخص همچنین در سال 2020 بارها از امتیاز 90 فرا تر رفت، زمانی که بیت کوین در ابتدا مسیر صعودی خود در سال 2020 بود و قیمت آن کمتر از 20 هزار دلار بود، این شاخص روی عدد 95 قرار داشت، بنابراین نمی توان فقط با استناد به این شاخص دست به معامله زد.

مایکل سیلور، موسس و رئیس اجرایی شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی که همیشه مدافع صریح بیت کوین بوده و نقش پر رنگی در پذیرش ارز دیجیتال به عنوان یک دارایی استراتژیک داشته است طی توییتی در 5 آوریل اعلام کرد که شرکت  مایکرواستراتژی  1045 بیت کوین به ارزش 29.3 میلیون دلار در قیمت 28 هزار دلار خریداری کرده است.

مایکرواستراتژی میلیاردها دلار بیت کوین در ترازنامه خود دارد و در حال حاضر 140000 بیت کوین به ارزش 4.2 میلیارد دلار در اختیار دارد.

با در نظر گرفتن این که میانگین خرید هر بیت کوین برای  مایکرواستراتژی تقریباً 29803 دلار بوده است، این شرکت اکنون در سرمایه گذاری خود سود کرده است.

بیت کوین به ۳۰ هزار دلار رسید/ بالاترین قیمت در ۱۰ ماه گذشته!

مایکرواستراتژی از زمان اولین خرید خود در آگوست 2020 به طور پیوسته بیت کوین خود را افزایش داده است، حتی با وجود بازار خرسی ارزهای دیجیتال.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.