تجارت ایران و روسیه با استفاده از ارز دیجیتال

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، الکسی ددوف سفیر روسیه در تهران اعلام کرد که روسیه و ایران در حال بررسی استفاده از ارز‌های دیجیتال در روند مبادلات تجاری بین خود هستند و نشان می‌دهد که آن‌ها به یک چارچوب نظارتی نیاز دارند.

الکسی ددوف سفیر روسیه در تهران گفت که روسیه و ایران در حال بررسی امکان استفاده از ارز‌های دیجیتال برای عملیات صادرات و واردات هستند، اما به یک چارچوب نظارتی نیاز است.

ددئوف در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: روسیه و ایران هر دو در حال بررسی استفاده از ارز‌های دیجیتال و دارایی‌های مالی دیجیتال در عملیات صادرات و واردات هستند.

این در حالی است که ماه گذشته نمایندگان بانک مرکزی روسیه و بانک مرکزی ایران قرارداد همکاری در زمینه تسهیل مبادلات مالی و بانکی بین دو کشور را امضا کردند.

فینبولد در ۱۶ ژانویه گزارش داد که روسیه و ایران با توجه به تحولات مربوط به دارایی‌های دیجیتال، به دنبال توسعه یک استیبل کوین مشترک با پشتوانه طلا هستند.

الکساندر پرازنیکوف، مدیر اجرایی انجمن صنعت ارز‌های دیجیتال روسیه نیز فاش کرد که بانک مرکزی ایران در حال بررسی ایجاد یک استیبل کوین با فدراسیون روسیه به عنوان وسیله‌ای برای پرداخت تراکنش‌های مربوط به تجارت بین المللی است.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.