تیم ملی کشتی آزاد ایران امشب عازم آمریکا می‌شود

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، آمریکا به عنوان میزبان جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۲۲ از دادن ویزا به ۷ نفر از اعضای تیم ایران (۳ کشتی‌گیر و ۲ مربی و ۲ همراه) شامل علیرضا کریمی، امیرعلی آذرپیرا، علی اکبر فضلی به عنوان کشتی گیر، احسان امینی و اباذر اسلامی به عنوان مربی و همچنین ابراهیم مهربان به عنوان سرپرست و محمد مصلایی پور به عنوان داور خودداری کرد.

پس از این اتفاق، فدراسیون کشتی تصمیم‌گیری درخصوص اعزام تیم را به شورای برون مرزی وزارت ورزش سپرد و این شورا نیز پس از بررسی موضوع و دفاعیات فدراسیون کشتی موافقت رسمی خود را با اعزام تیم ملی کشتی آزاد به آمریکا اعلام کرد.

آمریکایی‌ها سال گذشته نیز برای برگزاری دیدار دوستانه با ایران از دادن ویزای ۵ نفر از اعضای تیم از جمله علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی خودداری کردند، اقدامی که باعث شد برای جلوگیری از هرگونه اتفاق برای سفر تیم ملی به آمریکا این بار نام رییس فدراسیون در لیست نفرات اعزامی قرار نداشته باشد، اما با این وجود آمریکا برای رویداد رسمی جام جهانی باردیگر از دادن ویزای ۷ نفر از اعضای تیم ملی ایران خودداری کرد.

از سوی دیگر رییس فدراسیون کشتی نیز در تماس با رییس اتحادیه جهانی کشتی و فدراسیون کشتی آمریکا، خواستار صدور روادید برای سایر اعضای تیم و مخصوصا ۳ کشتی‌گیر تیم ملی شده است. یوسفی مدیر بین‌الملل فدراسیون کشتی نیز در حال حاضر در دوبی حضور دارد تا هم‌چنان پیگیر دریافت ویزای سایر اعضای تیم باشد.

بر اساس این گزارش، در صورتی که هم‌چنان ویزای ۳ کشتی‌گیر تیم ملی صادر نشود، یکی از کشتی‌گیران اوزان ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم اعزامی ایران به آمریکا، در دو وزن ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم به میدان می‌روند.

قرار است ساعت ۱۰ امشب پاسپورت و ویزای نفرات اعزامی به آمریکا توسط یکی از نیروهای فدراسیون کشتی از دوبی به ایران برسد و در فرودگاه امام خمینی تحویل نفرات اعزامی شود.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران امشب با نفرات زیر عازم آمریکا خواهد شد:

وزن ۵۷ کیلوگرم: رضا مومنی

وزن ۶۱ کیلوگرم: ابراهیم الهی

وزن ۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد- محمدرضا باقری

وزن ۷۰ کیلوگرم: امیر محمد یزدانی

وزن ۷۴ کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور

وزن ۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی – علی سوادکوهی

وزن ۹۲ کیلوگرم: کامران قاسمپور – امیرحسین فیروزپور

وزن ۱۲۵ کیلوگرم: امیررضا معصومی

سرمربی: پژمان درستکار

مربی: مصطفی آقاجانی

سرپرست: محمد جواد یزدانی‌نیا

انتهای پیام

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.