• امروز : جمعه - ۱۹ خرداد - ۱۴۰۲
2

جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی ۲۰۲۳ در آمریکا و ایران لغو شد

  • کد خبر : 6546
  • ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی ۲۰۲۳ در آمریکا و ایران لغو شد
اتحادیه جهانی کشتی برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی ۲۰۲۳ را که قرار بود به ترتیب در آمریکا و ایران برگزار شود، لغو کرد.

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد به دلیل حساسیت و فشار رقابت های سال ۲۰۲۳ به عنوان سال پیش از المپیک پاریس، برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی به میزبانی آمریکا و ایران را لغو کرده است.

پیش از این قرار بود جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای ۴ و ۵ آذر سال جاری در تهران و جام جهانی کشتی آزاد روزهای ۴ و ۵ دی در کارولویل آمریکا برگزار شود.

اتحادیه جهانی کشتی پس از بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل چالش ها و پیچیدگی ها برای سازماندهی جام جهانی در سال قبل از المپیک را دلیل تصمیم خود عنوان کرده و آورده است: با توجه به تمرکز بسیاری از کشورها بر آماده سازی کشتی گیران خود برای حضور در المپیک پاریس و نگرانی بابت عدم حضور پرفدرت در جام های جهانی کشتی آزاد و فرنگی، از دیگر دلایل این تصمیم بوده است. همچنین با توجه به برگزاری رقابت های قهرمانی جهان در ماه سپتامبر، برگزاری این مسابقات باعث فشار بر کشورهای حاضر می شد.

همچنین فقدان حمایت کافی برای میزبانی این مسابقات از سوی کشورهای میزبان یکی دیگر از عوامل موثر در این تصمیم بوده است.

اتحادیه جهانی کشتی تاکید کرده تصمیم به لغو رقابت های جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی پس از تماس های متعدد و بحث و گفتگو با کشورهای ایران و آمریکا اتخاذ شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://eghtesadejavannews.ir/?p=6546

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.