جهش بیت‌کوین به ۲۳ هزار دلار در پی جلسه فدرال رزرو

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، پیرو جهش بیت‌کوین به بالای ۲۳ هزار دلار، سایر رمزارزها نیز به سطوح بالاتر رشد کردند. شاخص ترس و طمع و دامیننس بیت‌کوین نیز به این رشد اخیر واکنش مثبتی نشان دادند. به نظر برخی تحلیلگران، این شروع سیکل صعودی بعدی بیت‌کوین به اهداف بالای ۲۴هزار دلار است.

روند 4 ساعته بیت‌کوین
روند ۴ ساعته بیت‌کوین، Tradingview

تاثیر جلسه فدرال رزرو

با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، بازارهای مالی و بازار کریپتو با جهش مواجه شدند. علت این افزایش، تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای افزایش نرخ بهره به میزان ۰٫۷۵ درصد برای مبارزه با بدترین تورم در حدود ۴۰ سال اخیر آمریکا است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اذعان کرد که این افزایش شدید و تصمیم سختگیرانه مالی برای مبارزه با تورم سرسام‌آور ضروری است.

همه توکن‌های اصلی در شب گذشته و پس از انتشار این خبر با افزایش مواجه شدند. گفتنی است جهش بیت‌کوین از ساعت ۱۰ شب گذشته شروع شد و چیزی نزدیک به هشت درصد رشد داشت.

اتریوم و برخی دیگر رمزارزها نیز بالای ۱۰ درصد افزایش یافتند. همچنین بر اساس گزارش coinmarketcap، ارزش بازار ارزهای دیجیتال به بالای یک تریلیون دلار بازگشت.

در مقابل برخی تحلیلگران که انتظار شروع سیکل صعودی دیگری در بیت‌کوین را دارند؛ برخی دیگر این جهش بازار کریپتو را موقت می‌دانند، به عقیده این تحلیلگران، بازار کریپتو همچنان نزولی است و دلیل جهش بیت‌کوین و بازار کریپتو در چند ساعت گذشته، تاثیر صعود سایر بازارهای مالی بوده است. در ادامه تحلیلگران روند بیت‌کوین را نزولی می‌بینند و این رشد اخیر را صرفا یک حرکت موقت و ناپایدار تفسیر می‌کنند.

مطالعه بیشتر:

رونق بازار کریپتو با پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول

روند شاخص ترس و طمع بیت‌کوین
روند شاخص ترس و طمع بیت‌کوین، Lookintobitcoin

شاخص ترس و طمع بیت‌کوین

شاخص ترس و طمع بیت‌کوین نیز نسبت به جهش بیت‌کوین، واکنش مثبتی نشان داد و امروز نسبت به روز گذشته ۶ واحد رشد را تجربه کرد. در حال حاضر این شاخص روی عدد ۳۲واحد قرار دارد. با این که این شاخص همچنان در ناحیه ترس قرار دارد؛ اما امکان افزایش بیشتر آن به منطقه خنثی وجود دارد.

شاخص دامیننس بیت‌کوین

پس از خبر فدرال رزرو و جهش بیت‌کوین، شاخص دامیننس نیز با افزایش مواجه شد و در حال حاضر در سطح ۴۲٫۶درصد قرار دارد. گفتنی است با افزایش بیشتر این شاخص، تاثیر‌گذاری بیت‌کوین بر بازار کریپتو در روزهای آینده بیشتر خواهد شد.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.