خاندوزی در لیست استیضاح

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس مبنی بر استیضاح وزیر اقتصاد که در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد گفت: با توجه به اینکه سه طرح استیضاح جداگانه از سوی بنده، آقای علی‌اصغر خانی و آقای آصفری مطرح شده بود، ما سه نفر به‌شکل مجزا نقطه‌نظرات خود را در حضور آقای خاندوزی بیان کردیم.

وی افزود: پس از سخنان ما، آقای خاندوزی نیز طی اظهاراتی از عملکرد خود دفاع کرد و با وجود این، بنده از توضیحات ایشان قانع نشدم و تصریح کردم که این توضیحات زمانی قانع‌کننده است که آثار مثبت اقدامات وزارت اقتصاد برای مردم در زندگی روزمره‌شان قابل لمس باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:‌ نهایتاً گزارش نشست امروز جمع‌بندی و به هیئت رئیسه مجلس ارجاع می‌شود و در صورتی که تا فرداصبح تعداد متقاضیان هر یک از این سه طرح استیضاح از حدنصاب نیفتاده باشد، احتمالاً در نشست علنی فردای مجلس، طرح استیضاح آقای خاندوزی اعلام وصول می‌شود.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه “استیضاحی که بنده و آقای آصفری مطرح کردیم هم‌اکنون زیر حدنصاب است”، گفت: با این حال استیضاح آقای خانی همچنان با حدود 14 امضا دارای حدنصاب بررسی در صحن مجلس است، البته بر اساس تبصره یک ماده 134 آیین‌نامه داخلی مجلس این امکان وجود دارد که هر سه استیضاح به‌شکل یکپارچه و در قالب یک طرح به هیئت رئیسه ارجاع شود که در این صورت تعداد امضاها به حدود 30 امضا می‌رسد.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.