خروج سنگین سرمایه داران از کارگزاری‌های ارزهای مجازی پس از ورشکستگی کارگزاری FTX

آمارهای موجود حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای مجازی پس از ورشکستگی کارگزاری FTX، حجم قابل توجهی از دارایی‌های خود را فروخته‌‌اند. و از کارگزاری‌ها هم خارج شده اند.

موسسه کریپتوکامپر، اعلام کرده که دلیل این مسئله نگرانی‌ها نسبت به ایمنی حفظ این دارایی‌ها بوده است.

بر اساس این گزارش؛ فقط در ماه نوامبر 91 هزار و 363 بیت‌کوین از کارگزاری‌های نظیر باینانس، کراکِن و کوین‌بیس بیرون کشیده شده و ارزش این دارایی‌ها بر اساس متوسط قیمت بیت‌کوین در ماه نوامبر که 16 هزار و 400 دلار بود 1.5 میلیارد دلار بوده است.

موسسه کریپتوکامپر اعلام کرده که از زمان ورشکستگی کارگزاری FTX، بیت‌کوین بیشترین خروج خود در تاریخ معاملات را از کارگزاری‌ها به ثبت رسانده است؛ چراکه دارندگان ارزهای مجازی به شدت در تلاش هستند تا در سایه بحران‌های پیش‌آمده از دارایی‌های خود محافظت کنند. این روند در ماه دسامبر هم ادامه یافته و از ابتدای ماه جاری تاکنون 5545 بیت‌کوین از کارگزاری‌های ارزهای مجازی خارج شده است.

کارشناسان هشدار داده‌اند که با توجه به کاهش اعتماد به ارزهای مجازی، ممکن است شاهد ورشکستگی بیشتر کارگزاری‌های ارزهای مجازی در جهان باشیم. دلیل ترس معامله‌گران بازار این است که در ماجرای ورشکستگی کارگزاری FTX یک میلیون نفر دسترسی به دارایی‌های مجازی خود را از دست داده‌اند.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.