قیمت طلا و سکه امروز 1 اسفند 1401 / سکه 29 میلیون تومان شد!

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، قیمت طلا و سکه امروز همچنان در شیب تند افزایشی خود قرار دارد. این دو فلز ارزشمند از هفته گذشته در پی افزایش قیمت دلار رشد قیمتی افسارگسیخته‌ای را تجربه کرده و حالا بر روی قله قیمتی خود قرار گرفته است.

قیمت طلا ( 18 عیار) هم تا لحظه تنظیم این گزارش به گرمی دو میلیون و 285 هزار و 800 تومان رسیده است.

قسمت طلا و سکه اموز 1 اسفند 1401

سکه امامی

قیمت سکه امروز روی قیمت 29 میلیون و 303 هزار تومان بازگشایی شده و آخرین قیمت روز گذشته آن نیز 28 میلیون و 901 هزار تومان بوده است.

این فلز ارزشمند اکنون روی سقف تاریخی خود ایستاده و 29 میلیون و 495 هزار تومان قیمت دارد. حباب سکه امامی اکنون هفت میلیون و 591 هزار تومان برآورد می‌شود.

سکه بهار آزادی

سکه بهار آزادی اکنون 27 میلیون 604 هزار تومان قیمت دارد، این در حالی است که آخرین نرخ روز گذشته این سکه روی کانال پایین‌تری قرار داشته و 26 میلیون و 898 هزار تومان ثبت شده است. همچنین برای سکه بهار آزادی اکنون پنج میلیون و 888 هزار تومان حباب برآورد می‌شود.

نیم سکه

قیمت نیم سکه نسبت به روز گذشته 200 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و اکنون 15 میلیون و 700 هزار تومان قیمت دارد. این در حالی است که قیمت بازگشایی آن نیز روی همین قیمت بوده و چهار میلیون و 906 هزار تومان حباب دارد.

ربع سکه

امروز قیمت ربع سکه 10 میلیون و 600 هزار تومان قیمت دارد. حباب این سکه کوچک پرطرفدار نیز اکنون به پنج میلیون و 70 هزار تومان رسیده است.

سکه گرمی

قیمت سکه گرمی امروز با وجود نوسانات افزایشی اکنون بر روی همان نرخ روز گذشته ثابت مانده و پنج میلیون و 50 هزار تومان قیمت دارد. حباب این سکه نیز دو میلیون و 426 هزار تومان برآورد شده است.

سکه پس از حدود یک هفته صعود حالا به آستانه کانال 30 میلیون تومان رسیده است؛ سقف قیمتی که تا همین چند سال پیش برای کسی قابل حدس نبود. فعالان بازار این افزایش قیمت در بازار طلا و سکه را ناشی از افزایش قیمت دلار در بازار موازی می‌دانند.

به نظر می‌رسد بسته تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران، حال بازار را آشفته کرده و معامله‌گران را در موقعیت خرید قرار داده است؛ این در حالی است که پیش از این نیز برخی فعالان بازار بیان کرده بودند اکنون سکه در سقف قیمتی خود ایستاده و بهتر است متقاضیان با احتیاط بیشتری اقدام به خرید کنند.

به طور کلی کارشناسان معتقدند در صورت ادامه روند تحریم‌ها و بن‌بست‌های سیاسی علیه ایران، رشد تورم و کسری بودجه مسیری نگران‌کننده پیش روی این مسکوکات قرار دارد به نظر می‌آید با زهم به کانال‌های بالاتر صعود خواهند داشت.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.