مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی: گفتمان تربیت را به گفتمان غالب جامعه و مطالبه رسانه ها تبدیل کنیم

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان ، جلسه برنامه ریزی و هماهنگی هفته امور تربیتی و روز تربیت اسلامی که در ابتدای اسفند هر سال می باشد، ظهر امروز در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
در این جلسه که مدیران کل و مشاوران معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش نیز حاضر بودند، «امیر تجلی نیا» گفت: برنامه های هفته امور تربیتی باید به دور از هرگونه کار نمایشی، و صرف هزینه های گزاف و کم فایده باشد.
وی افزود: ما نیاز داریم تا گفتمان تربیت فرزندان ایران را به گفتمان غالب در جامعه و مطالبه رسانه ها تبدیل کنیم.
مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، خاطرنشان کرد: تقدیر از مربیان نمونه، فعال و تاثیرگذار را خواهیم داشت و نباید فراموش شود، اما باید با استفاده از اساتید این حوزه، متفکرین و اندیشمندان و فعالان در برنامه ها، به تعمیق مفهوم لزوم توجه به تربیت با روش های نوین و کارآمدسازی امور تربیتی و ایده های نو بپردازیم.
تجلی نیا گفت: از رسانه ها و مسئولین کشور باید دعوت کنیم تا به دغدغه های فعالان این حوزه توجه ویژه ای کنند و به آموزش و پرورش کمک نمایند تا نقش موثر خود را ایفا کند.
وی افزود: هفته گرامیداشت امور تربیتی نباید روزهایی باشد که خودمان از خودمان تقدیر و تشکر کنیم و این مهم را به مردم و اولیا بسپاریم، نه اینکه دستوری و تجویزی عمل کنیم.
«اکبر سرداری» معاون اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی نیز در جلسه برنامه ریزی امور تربیتی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت:احیای امور تربیتی مورد تاکید وزیر آموزش و‌ پرورش است لذا برنامه امسال باید متفاوت تر از سال های گذشته برگزار شود.
وی افزود: شیوه نامه برگزاری برنامه های هفته امور تربیتی به استان ها ابلاغ شده است و امیدواریم با هم افزایی بتوانیم برنامه های خوبی در این هفته برگزار کنیم.
«رضا قمرزاده» مشاور معاون پرورشی در این جلسه پیشنهاد داد تا از رهبر معظم انقلاب درخواست به حضور پذیرفتن مربیان تربیتی را داشته باشیم تا ایشان با رهنمودهای خود راه را برای فعال سازی امور تربیتی باز و روشن کنند.
«اسماعیل بحری زاده» مشاور امور راهبردی معاون پرورشی نیز گفت: تقدیر از مربیان نمونه به مناطق و استان ها سپرده شود و به همراه برخی نخبگان این حوزه از سراسر کشور نشستی صمیمانه با جناب آقای رئیسی رئیس محترم جمهور و آقای قالیباف ریاست محترم مجلس داشته باشیم تا ایشان از دغدغه ها، چالش ها و راهکارهای پیشنهادی این عزیزان مطلع شده و برای پیگیری امر مهم تربیت در کشور از آموزش و پرورش حمایت کنند.
هشتم اسفند 1358 با تدبیر شهیدان رجایی و باهنر، نهاد «امور تربیتی» در آموزش و پرورش بنیان نهاده شد و هرساله این روز و هفته با عنوان روز تربیت اسلامی و هفته امور تربیتی بزرگ داشته می شود.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.