نخست‌وزیر عراق: اجازه نمی‌دهیم در امور داخلی ما دخالت کنند

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق گفت که امروز چهارشنبه در پاسخ به دعوت اولاف شولتس، صدراعظم آلمان به این کشور سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، وی افزود: در این سفر به تقویت چشم اندازهای همکاری و شراکت اقتصادی و بررسی پرونده تغییرات اقلیمی اهتمام خواهیم داشت.

السودانی گفت که در این سفر سرمایه گذاری در حوزه گاز و تقویت حضور شرکت‌های آلمانی برای سرمایه گذاری در عراق را نیز بررسی می‌کنیم.

به نقل از میدل ایست نیوز، نخست وزیر عراق گفت: روابط عراق با ایران تاریخی است و ما حدود بیش از 1200 کیلومتر مرز مشترک و اشتراکات فرهنگی، دینی و اجتماعی داریم.

وی تاکید کرد که عراق هیچ طرفی در سیاست محوربندی در منطقه و جهان نخواهد بود و به اصل روابط متوازن با کشورهای همجوار تکیه دارد.

السودانی به اشاره به اینکه ایده‌هایی برای تحقق شراکت اقتصادی مطرح می‌کنیم تا عراق نقطه تلاقی کشورهای منطقه براساس منافع مشترک همه باشد، تاکید کرد: عراق به تامین شرایط مناسب برای بازگشت هر شهروند عراقی در آلمان یا هر کشور دیگر اهتمام دارد.

نخست وزیر عراق بیان کرد: امنیت و ثبات در عراق وجود دارد و ما به دنبال اعمال سلطه قانون و تامین شرایط زندگی کریمانه و عدالت اجتماعی همه شهروندان هستیم.

وی افزود که دولت عراق طرح‌های اقتصادی برای بیکاری و ایجاد فرصت شغلی و بهبود خدمات وضع کرده است.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اشاره کرد: گروه‌های داعش دیگر نمی‌توانند شهرها را اشغال و یا کنترل مناطقی را به دست آورند.

السودانی بیان کرد: ما در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی‌کنیم و به دیگران اجازه نمی‌دهیم در امور ما دخالت کنند.

وی گفت که جنگ روسیه و اوکراین به افزایش قیمت مواد غذایی در سطح جهان منجر شد و به صورت واضح بر عراق تاثیر گذاشت.

انتهای پیام

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.