پیش بینی قیمت بیت کوین همزمان با افزایش حجم معاملات

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان ، برخلاف نگرانی‌های میان برخی از معامله‌گران ارز دیجیتال درباره شوک‌های قانونی علیه بیت کوین، گروهی از سرمایه‌گذاران برجسته همچنان آرام هستند. پس از تعلیق موقت سپرده‌ها و برداشت‌های دلاری توسط بایننس، در صورتی که هیچ بانک آمریکایی برای ارائه پشتیبانی اقدام نکند، ممکن است سناریوی بحرانی رخ بدهد.

پس از تسویه حساب کراکن، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، هشداری مبنی بر اینکه SEC به طور بالقوه می‌تواند به‌طور کلی اشتراک ارزهای دیجیتال را ممنوع کند، صادر کرد. در مقابل، اظهارات اخیر رئیس SEC، گری گنسلر، نشان می‌دهد که شرکت‌های رمزارز ملزم به ارائه اطلاعات کامل خود خواهند بود، که از احتمال انجام چنین اقداماتی در آینده حمایت می‌کند.

در واقع، Gensler تا آنجا پیش رفت که پیروی از قوانین ایالات متحده در مورد افشای کامل تنها راه برای ماندگاری شرکت‌های رمزنگاری است.

نمودار بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین 21 هزار و 800 دلار با حجم معاملات 24 ساعته 15.3 میلیارد دلار است. بیت کوین روز شنبه یک منطقه حمایتی کلیدی را در سطح 21 هزار و 875 دلار شکست و احتمال تداوم روند نزولی را افزایش داد. آغاز یک روند صعودی موقت در این سطح می‌تواند قیمت را به سطوح مقاومت بعدی در 22 هزار و 300 دلار یا 22 هزار و 850 دلار افزایش دهد.

با این حال، اگر این ارز دیجیتال نتواند به زیر سطح 21 هزار و 750 دلار برسد، ممکن است به روند نزولی خود تا سطح 21 هزار و 200 دلار ادامه دهد. اگر قیمت بیت کوین به زیر سطح مذکور برسد، قیمت می‌تواند روند نزولی را تا 20 هزار و 600 دلار ادامه دهد.

تجزیه و تحلیل نقش ایفا شده توسط نهنگ‌ها

نهنگ‌ها سرمایه گذاران بزرگی هستند که مقدار قابل توجهی از یک دارایی خاص را در اختیار دارند. در بازار کریپتوکارنسی، فعالیت نهنگ‌ها می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت دارایی های دیجیتال از جمله بیت کوین داشته باشد.

داده‌ها و آمارهای اخیر نشان می‌دهد که افزایش فعلی حجم معاملات می‌تواند به دلیل دخالت نهنگ‌ها در بازار باشد. تجزیه و تحلیل فعالیت‌های آن‌ها بینش‌های ارزشمندی را در مورد روند بازار ارائه می‌دهد و می‌تواند به سرمایه‌گذاران در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

نهنگ‌های بیت‌کوین، افرادی که بیش از ۱ میلیون دلار بیت کوین دارند، با خرید بیشتر در قیمت‌های فعلی، از افت قیمت سود کسب می‌کنند. داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که این خرید به ویژه پس از سقوط FTX  در نوامبر 2022 زیاد بوده است.

رفتار این نهنگ‌ها حاکی از آن است که احساسات منفی پیرامون تعلیق خدمات کریپتو توسط کراکن کوتاه مدت خواهد بود و آنها فرصتی برای خرید مقادیر قابل توجهی از بیت کوین در زیر سطح آستانه 22000 دلار را مناسب می‌بینند.

هشدار صندوق بین المللی پول به السالوادور

صندوق بین المللی پول به السالوادور هشدار داده است که در گسترش دخالت دولت در بیت کوین دقت خود را افزایش دهد. علیرغم استفاده «محدود» این کشور از بیت کوین، صندوق بین المللی پول بر خطرات ناشی از پایداری مالی، حمایت از مصرف کننده و ثبات مالی السالوادور تأکید کرده است.

صندوق بین المللی پول بر نیاز به افزایش شفافیت در معاملات بیت کوین و وضعیت مالی کیف پول دولتی Chivo  تاکید کرد. از آنجایی که استفاده از بیت کوین به عنوان ارز قانونی در السالوادور ممکن است افزایش یابد، صندوق بین المللی پول به این کشور توصیه کرد که در برنامه‌های انتشار اوراق قرضه توکن‌دار که خطرات قانونی و مالی را به همراه دارد، تجدید نظر کند.

همچنین صندوق بین المللی پول توصیه کرد که السالوادور از انتشار اوراق قرضه توکن دار به دلیل خطرات قانونی و مالی خودداری کند. در این بیانیه بر ماهیت سوداگرانه بازارهای رمزنگاری و آسیب‌پذیری مالی کشور تأکید شده است و بر لزوم احتیاط در گسترش مواجهه دولت با بیت‌کوین تأکید شده است.

صندوق بین المللی پول خواستار شفافیت بیشتر در وضعیت مالی کیف پول Chivo و همچنین تراکنش های بیت کوین السالوادور شد. پی پال پروژه استیبل کوین را پس از گزارش 600 میلیون دلاری در هولدینگ کریپتو متوقف می کند

بر اساس این گزارش، پی‌پال ۲۹۱ میلیون دلار بیت کوین و ۲۵۰ میلیون دلار اتریوم و ۶۳ میلیون دلار دیگر در دارایی‌های دیجیتالی دیگر مانند بیت کوین کش و لایت کوین در اختیار داشت. پی‌پال با اشاره به وضعیت قانونی نامشخص برخی ارزهای دیجیتال و نیاز بالقوه به مجوزهای اضافی به دلیل تغییر چشم انداز نظارتی، محیط نظارتی نامشخص را به عنوان یک خطر برای تجارت خود شناسایی کرد.

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.