چه کسی بیت‌ کوین را زمین زد؟ /رمزگشایی از بحران در بازار رمز ارزها

به گزارش اقتصاد جوان نیوز به نقل از اکوایران، بزرگ ترین رمزارز جهان در سالی که گذشته است 60 درصد از قیمت خود را از دست داده و بحران های زیادی را پشت سر گذاشته است. این در حالی است که ابعاد این بحران مختص بیت کوین نیست و گریبانگیر مابقی رمزارزها شده است و ارزش کل بازار طی سالی که گذشت تا اینجا 1.4 هزار میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.

افزایش نرخ های بهره بانک های مرکزی از جمله فدرال رزرو برای مقابله با تورم با افزایش هزینه فرصت نگهداری رمزارزها ضربه بزرگی به این بازار زد. همچنین عواملی دیگر نیز مانند کاهش ریسک پذیری معامله گران به دلیل افزایش نااطمینانی ها و همچنین ورشکستگی های بزرگ از جمله قضیه صرافی FTX وضعیت بازار را بیشتر به هم ریختند.

همچنین آمارها نشان می دهد صندوق های ارز دیچیتال وروی خالص سرمایه ای به اندازه 498 میلیون دلار را تجربه کردند و این در حالی است که این شاخص در سال قبل بیش از 9 میلیارد دلار بوده است. همین موضوع به خوبی نشان می دهد که تا چه اندازه رغبت سرمایه گذاری در این بازار کاهش یافته است.

همچنین در نمودار زیر به خوبی مشخص است که با آغاز عملیات انقباضی فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره ( خط ممتد قرمز) چگونه منجر به کاهش قیمت بیت کوین ( خط نقطه چین قرمز) شد.

بیت+کوین+فد

پیام بگذارید

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.